10.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Dokąd polecimy z Jasionki? Lato 2023 w przygotowaniu

REKLAMA

Jeszcze nie zaczęła się zima, a port lotniczy Rzeszów-Jasionka myśli już o przyszłym lecie. W planach 12 – kierunków czarterowych, w tym najpopularniejsza Turcja.

Stęsknieni normalności i atrakcji turyści ruszyli w świat. Mimo perturbacji na wielu lotniskach na świecie, branża lotnicza odżywa po najgorszym w historii pandemicznych okresie. Dla portu Rzeszów-Jasionka był to bardzo udany sezon. Odprawiło 114 tysięcy pasażerów, którzy skorzystali z wakacyjnych połączeń. To niemal o połowę więcej niż w najlepszym dotąd roku 2018.

– Mieliśmy plan, żeby podczas wakacji być najchętniej wybieranym lotniskiem w Polsce wschodniej. Udało się ten cel zrealizować i wierzymy, że w kolejnych latach ten nasz wynik będzie się systematycznie powiększał – mówi Adam Hamryszczak, prezes podrzeszowskiego portu lotniczego.

Wakacyjne czartery do Turcji, Grecji, Bułgarii i Albanii przewiozły łącznie 95,5 tys. pasażerów. 19 tysięcy podróżnych w lotach regularnych (do Bułgarii, Chorwacji i Włoch oraz na krajowych trasach do Gdańska oraz Olsztyna) wyśrubowało rekordowy wynik. Turyści najczęściej wybierali loty do Turcji – 43 procent wszystkich podróżnych!

– Sezon wakacyjny w Turcji trwa w zasadzie cały rok, bo to także świetne miejsce dla narciarzy. Natomiast od kwietnia do października można być pewnym dobrej pogody – opowiada Paweł Dowgier, Honorowy Konsul Generalny Republiki Turcji w Krakowie. Gość konferencji zwracał uwagę na nieoczywiste tureckie miejsca i potrawy. – To kraj ciekawy i przyjemny dla turystów, a przede wszystkim bezpieczny.

Plany na 2023 r.

Port lotniczy Rzeszów-Jasionka już planuje wakacje 2023. Siatka ofert obejmuje 12 słonecznych kierunków. Są w niej: Antalya i Bodrum (Turcja), Korfu, Kreta, Rodos i Zakynthos (Grecja), Burgas i Warna (Bułgaria), Tirana (Albania), Majorka (Hiszpania), Monastir (Tunazja) oraz Hurghada (Egipt), która otworzy sezon już zimą, od 22 grudnia.

Podsumowano, że od początku 2022 roku z lotniska w Jasionce skorzystało już ponad 600 tys. pasażerów. – To wynik, którego mało kto się spodziewał, ale jest on efektem zaplanowanych działań całego zespołu pracowników – podkreśla prezes Adam Hamryszczak.

lotnisko jasionka11

Na zdjęciu d lewej Paweł Dowgier, Honorowy Konsul Generalny Republiki Turcji w Krakowie oraz Adam Hamryszczak, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka | Fot. Materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj