22 C
Rzeszów
środa, 19 czerwca, 2024

Sąd wypuścił z aresztu właściciela pitbulli. Jeden z nich zagryzł dziecko

REKLAMA

Mariusz S. (50 l.), właściciel pitbulli z Przemyśla opuścił areszt. Mężczyzna przebywał w nim od ponad miesiąca, po tym jak jeden z jego psów zagryzł na śmierć 12-letniego Kamila. Prokuratura chce, aby mężczyzna odpowiadał za nieumyślne spowodowanie śmierci dziecka.

Sąd uchylił areszt, bo uznał, że na tym etapie śledztwa zgromadzono już niemal wszystkie dowody i nie zachodzi obawa matactwa. A to była główna przesłanka, na którą powoływała się prokuratura, domagając się takiego właśnie środka zapobiegawczego. Areszt został zamieniony na dozór policji i zakaz opuszczania kraju.

Mariuszowi S. został przedstawiony zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka. Śledczy uważają, że właściciel utrzymywał psy uznawane za niebezpieczne i agresywne bez wymaganego pozwolenia. Zarzucają mężczyźnie, że nie zapewnił zwierzętom właściwych warunków bezpiecznego bytowania i – co najważniejsze – nie zabezpieczył dzieci i innych osób przed dostępem do pitbulli.

Właściciel nie przyznaje się do winy i umniejsza swoją rolę w całym zdarzeniu. Za zarzucane mu przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

Do tragedii doszło pod koniec września. Kamil odwiedził swojego kolegę. W mieszkaniu nie było dorosłych. Nagle jeden z psów zaatakował 12-latka. Dziecko zostało zmasakrowane. Zmarło w szpitalu.

Psy trafiły na obserwację do schroniska dla zwierząt. Prokuratura zabezpieczyła je jako dowody rzeczowe w sprawie. Wcześniej skierowała też do Urzędu Miasta informację o tym, że stanowią śmiertelne zagrożenie i są przesłanki do tego, aby je uśpić. Urzędnicy takiej decyzji nie podjęli. Stowarzyszenia na rzecz ochrony zwierząt zgłosiły chęć zajęcia się czworonogami. Prawdopodobnie o tym, co dalej stanie się z pitbullami zdecyduje sąd.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj