16 C
Rzeszów
czwartek, 23 maja, 2024

Seryjni podpalacze w gminie Niwiska! Niszczyli dożynkowe dekoracje

REKLAMA

Gospodynie włożyły tyle wysiłku, aby przygotować fajną dekorację na dożynki w Trześni w powiecie kolbuszowskim, ale nocą przyjechało dwóch wandali. Jeden z nich podłożył ogień i wszystko zniszczył. Na szczęście sprawcom ich głupi wybryk nie ujdzie płazem!

Piromani grasowali nie tylko w Trześni. Tej samej nocy objechali kila miejscowości w gminie Niwiska. Wszędzie, gdzie były dekoracje, tam wzniecali pożary. Dożynkowe ozdoby płonęły w: Hucinie, Hucisku, Leszczach, a także Przyłęku i Kosowach.

Wartość strat oszacowano na ponad 8 tys. złotych. Dekoracje płonęły błyskawicznie. Były wykonane ze słomy.

Sprawą zajęli się policjanci. Po kilku dniach zatrzymali podejrzanych: 23-letniego mieszkańca gminy Niwiska oraz 22-latka z powiatu mieleckiego.

Starszy z nich kierował samochodem, a drugi podpalał. 23-latek przyznał się i złożył wyjaśnienia. Nie potrafił wyjaśnić motywów swojego postępowania.

U młodszego z mężczyzn znaleziono amfetaminę.

Spalone dekoracje
Spalone dekoracje w gminie Niwiska | Fot. KPP Kolbuszowa
podpalacz2
Zatrzymany podpalacz | Fot. KPP Kolbuszowa

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj