14 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Piotr pochodził z Rzeszowa. Zginął po ataku w Anglii

REKLAMA

Incydent przed barem w mieście Bury w Anglii skończył się wielką tragedią. Życie stracił pochodzący z Rzeszowa Piotr L. Miał tylko 35 lat. Pozostawił partnerkę i ukochanego synka. Teraz przyjaciele zorganizowali zbiórkę, aby pomóc rodzinie sprowadzić ciało mężczyzny do Polski.

Dramat rozegrał się w sobotę 8 lipca. Piotr zareagował na bójkę młodych ludzi. Próbował rozdzielić walczące strony i sam otrzymał potężny cios, który powalił go na ziemię. Mężczyzna upadł bardzo niefortunnie. Uderzył głową o krawężnik. Stracił przytomność i już więcej jej nie odzyskał. Zmarł następnego dnia w szpitalu.

Mężczyzna pochodził z Rzeszowa i od wielu lat układał sobie życie na Wyspach. Tam budował swoje szczęście. Pracował, ale też udzielał się jako wolontariusz.

– Piotr był wspaniałym ojcem i partnerem oraz cudownym asystentem w Polskiej Szkole Manchester. Piotr pracował jako wolontariusz, pomagając uczyć języka polskiego nasze dzieci. Piotr był częścią naszego zespołu, jednym z nas. Jesteśmy wstrząśnięci jego śmiercią. Piotr dalej wspiera życie innych – jego narządy dały nowe życie 6 innym osobom! – napisali poruszeni tragedią przyjaciele. Założyli zbiórkę, aby pomóc rodzinie w tych trudnych chwilach. – Każda kwota będzie doraźną pomocą (Piotr był głównym żywicielem domu) a pieniądze są też potrzebne by przewieźć ciało Piotra do Polski – napisali autorzy zbiórki.

W sprawie tragedii angielska policja prowadzi śledztwo. Został zatrzymany 19-latek, który został oskarżony o zabójstwo Polaka i rozbój. 13 lipca policja poinformowała o zarzutach dla drugiego 19-latka, który odpowie za zakłócanie porządku publicznego. Podejrzany został już zwolniony za kaucją.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj