6.8 C
Rzeszów
czwartek, 22 lutego, 2024

Groza na A4. Tirowiec miał 3 promile!

REKLAMA

Groza na A4 – między Przeworskiem a Łańcutem. 40-letni ukraiński kierowca tira miał aż 3 promile! Do tego nie miała prawa jazdy. Mimo to wybrał się z towarem na Słowację! Szofer nawet na prostym odcinku drogi miał problemy z utrzymaniem kierownicy. Nagle zjechał na pobocze i uderzył w bariery energochłonne.

Drogowy pirat uszkodził 15 barierek. Cudem nie doszło do wypadku. Dwaj kierowcy osobówek nie zdążyli wyhamować i wpadli na poodrywane z ciężarówki elementy. Ich samochody uległy uszkodzeniu.

Wszystko działo się w poniedziałek – 22 listopada po godz. 18 na odcinku autostrady A4, pomiędzy Przeworskiem a Łańcutem. Policjanci otrzymali zgłoszenie od służb drogowych, które zauważyły rozbitego tira w Budach Łańcuckich.

Na miejscu policjanci zastali uszkodzoną ciężarówkę volvo wraz z naczepą. Za kierownicą siedział 40-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego prawie 3 promile alkoholu w organizmie. 40-latek nie posiadał również prawa jazdy i objęty był sądowym zakazem prowadzenia pojazdów na terenie Polski. Jak ustalili policjanci mężczyzna z towarem jechał na Słowację.

40-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za swoje czyny mężczyzna odpowie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia, natomiast za złamanie sądowego zakazu do 5 lat pozbawienia wolności.

303 232486
Uszkodzona ciężarówka | Fot. KPP Przeworsk
303 232488
Samochód ocierał się o bariery | Fot. KPP Przeworsk
303 232489
Kierowca tira miał cofnięte uprawnienia na terenie Polski | Fot. KPP Przeworsk

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj