13.3 C
Rzeszów
niedziela, 16 czerwca, 2024

Groza na A4. Tirowiec miał 3 promile!

REKLAMA

Groza na A4 – między Przeworskiem a Łańcutem. 40-letni ukraiński kierowca tira miał aż 3 promile! Do tego nie miała prawa jazdy. Mimo to wybrał się z towarem na Słowację! Szofer nawet na prostym odcinku drogi miał problemy z utrzymaniem kierownicy. Nagle zjechał na pobocze i uderzył w bariery energochłonne.

Drogowy pirat uszkodził 15 barierek. Cudem nie doszło do wypadku. Dwaj kierowcy osobówek nie zdążyli wyhamować i wpadli na poodrywane z ciężarówki elementy. Ich samochody uległy uszkodzeniu.

Wszystko działo się w poniedziałek – 22 listopada po godz. 18 na odcinku autostrady A4, pomiędzy Przeworskiem a Łańcutem. Policjanci otrzymali zgłoszenie od służb drogowych, które zauważyły rozbitego tira w Budach Łańcuckich.

Na miejscu policjanci zastali uszkodzoną ciężarówkę volvo wraz z naczepą. Za kierownicą siedział 40-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego prawie 3 promile alkoholu w organizmie. 40-latek nie posiadał również prawa jazdy i objęty był sądowym zakazem prowadzenia pojazdów na terenie Polski. Jak ustalili policjanci mężczyzna z towarem jechał na Słowację.

40-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za swoje czyny mężczyzna odpowie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia, natomiast za złamanie sądowego zakazu do 5 lat pozbawienia wolności.

303 232486
Uszkodzona ciężarówka | Fot. KPP Przeworsk
303 232488
Samochód ocierał się o bariery | Fot. KPP Przeworsk
303 232489
Kierowca tira miał cofnięte uprawnienia na terenie Polski | Fot. KPP Przeworsk

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj