27.4 C
Rzeszów
czwartek, 18 lipca, 2024

Pijani rodzice opiekowali się dzieckiem. Co im teraz grozi?

REKLAMA

Jest impreza, jest alkohol i jest dziecko. W takiej sytuacji zawsze musi być choć jeden trzeźwy opiekun. W Tarnobrzegu policja dowiedziała się, że w mieszkaniu przy ul. Zwierzynieckiej rodzice 4-latka piją alkohol ze znajomym. Zgłoszenie się potwierdziło.

28-letnia matka miała w organizmie 1,22 promila, a ojciec (53 l.) niecały promil. To tyle ile po wypiciu 1 czy 2 piw. Chłopczyk trafił pod opiekę bliskich.

A teraz będzie uruchomiona cała machina państwa, które przyjrzy się rodzinie. Co to oznacza? Na początek wizyta i wywiad kuratora. Potem decyzja sądu rodzinnego.

Jeśli to jednostkowy incydent, nie będzie konsekwencji, ale jeśli kolejna wpadka, rodzice mogą mieć ograniczone prawa rodzicielskie, a w skrajnej sytuacji odebrane dziecko. Wtedy dramat przeżywać będzie najbardziej dziecko.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj