6.3 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 marca, 2023

Luks nie dał szansy włamywaczowi

Rabuś bardzo się starał, aby nie zostawiać żadnych śladów, ale przegrał z psim nosem. Przeworscy policjanci zatrzymali 40-latka, który włamał się do domu w miejscowości Nowosielce i ukradł 7 tys. zł. Do sprawcy funkcjonariuszy doprowadził „Luks” – służbowy pies tropiący. Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty. Sąd aresztował go na 3 miesiące.

REKLAMA

W środę przed godz. 20, dyżurny przeworskiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego z domów w miejscowości Nowosielce. Z relacji właścicieli wynikało, że kiedy wrócili do domu, zauważyli wybitą szybę w drzwiach tarasowych. Po sprawdzeniu okazało się, że włamywacz ukradł pieniądze – 7 tys. złotych.

Na miejscu włamania policyjny technik zabezpieczył ślady. Wezwano także przewodnika z psem tropiącym. „Luks” podjął trop i doprowadził do domu, w którym mieszkał złodziej. Okazało się, że za włamaniem i kradzieżą pieniędzy stoi 40-letni mieszkaniec gminy Przeworsk. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Jest on dobrze znany przeworskim policjantom, był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Początkiem października br. ukradł w Nowosielcach samochód.

CZYTAJ TEŻ:  Tajemnicza śmierć 24-latka

Mężczyzna usłyszała prokuratorskie zarzuty. W sobotę, 23 października Sądu Rejonowego w Przeworsku zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

303 231017
Pies Luks i jego opiekun | Fot. KPP Przeworsk
303 231009
Rabuś trafił na 3 miesiące do aresztu | Fot. KPP Przeworsk

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
słabe opady deszczu
6.3 ° C
7.7 °
4.8 °
96 %
2.1kmh
100 %
pon.
6 °
wt.
4 °
śr.
6 °
czw.
9 °
pt.
11 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu