11 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022

Najnowsze

Luks nie dał szansy włamywaczowi

Rabuś bardzo się starał, aby nie zostawiać żadnych śladów, ale przegrał z psim nosem. Przeworscy policjanci zatrzymali 40-latka, który włamał się do domu w miejscowości Nowosielce i ukradł 7 tys. zł. Do sprawcy funkcjonariuszy doprowadził „Luks” – służbowy pies tropiący. Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty. Sąd aresztował go na 3 miesiące.

REKLAMA

W środę przed godz. 20, dyżurny przeworskiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego z domów w miejscowości Nowosielce. Z relacji właścicieli wynikało, że kiedy wrócili do domu, zauważyli wybitą szybę w drzwiach tarasowych. Po sprawdzeniu okazało się, że włamywacz ukradł pieniądze – 7 tys. złotych.

Na miejscu włamania policyjny technik zabezpieczył ślady. Wezwano także przewodnika z psem tropiącym. „Luks” podjął trop i doprowadził do domu, w którym mieszkał złodziej. Okazało się, że za włamaniem i kradzieżą pieniędzy stoi 40-letni mieszkaniec gminy Przeworsk. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Jest on dobrze znany przeworskim policjantom, był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Początkiem października br. ukradł w Nowosielcach samochód.

Mężczyzna usłyszała prokuratorskie zarzuty. W sobotę, 23 października Sądu Rejonowego w Przeworsku zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

303 231017
Pies Luks i jego opiekun | Fot. KPP Przeworsk
303 231009
Rabuś trafił na 3 miesiące do aresztu | Fot. KPP Przeworsk
REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
11 ° C
13.1 °
11 °
87 %
1kmh
0 %
czw.
22 °
pt.
29 °
sob.
27 °
niedz.
29 °
pon.
28 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu