6.8 C
Rzeszów
czwartek, 22 lutego, 2024

Luks nie dał szansy włamywaczowi

REKLAMA

Rabuś bardzo się starał, aby nie zostawiać żadnych śladów, ale przegrał z psim nosem. Przeworscy policjanci zatrzymali 40-latka, który włamał się do domu w miejscowości Nowosielce i ukradł 7 tys. zł. Do sprawcy funkcjonariuszy doprowadził „Luks” – służbowy pies tropiący. Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty. Sąd aresztował go na 3 miesiące.

W środę przed godz. 20, dyżurny przeworskiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego z domów w miejscowości Nowosielce. Z relacji właścicieli wynikało, że kiedy wrócili do domu, zauważyli wybitą szybę w drzwiach tarasowych. Po sprawdzeniu okazało się, że włamywacz ukradł pieniądze – 7 tys. złotych.

Na miejscu włamania policyjny technik zabezpieczył ślady. Wezwano także przewodnika z psem tropiącym. „Luks” podjął trop i doprowadził do domu, w którym mieszkał złodziej. Okazało się, że za włamaniem i kradzieżą pieniędzy stoi 40-letni mieszkaniec gminy Przeworsk. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Jest on dobrze znany przeworskim policjantom, był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Początkiem października br. ukradł w Nowosielcach samochód.

Mężczyzna usłyszała prokuratorskie zarzuty. W sobotę, 23 października Sądu Rejonowego w Przeworsku zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

303 231017
Pies Luks i jego opiekun | Fot. KPP Przeworsk
303 231009
Rabuś trafił na 3 miesiące do aresztu | Fot. KPP Przeworsk

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj