22.7 C
Rzeszów
czwartek, 18 lipca, 2024

Luks nie dał szansy włamywaczowi

REKLAMA

Rabuś bardzo się starał, aby nie zostawiać żadnych śladów, ale przegrał z psim nosem. Przeworscy policjanci zatrzymali 40-latka, który włamał się do domu w miejscowości Nowosielce i ukradł 7 tys. zł. Do sprawcy funkcjonariuszy doprowadził „Luks” – służbowy pies tropiący. Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty. Sąd aresztował go na 3 miesiące.

W środę przed godz. 20, dyżurny przeworskiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego z domów w miejscowości Nowosielce. Z relacji właścicieli wynikało, że kiedy wrócili do domu, zauważyli wybitą szybę w drzwiach tarasowych. Po sprawdzeniu okazało się, że włamywacz ukradł pieniądze – 7 tys. złotych.

Na miejscu włamania policyjny technik zabezpieczył ślady. Wezwano także przewodnika z psem tropiącym. „Luks” podjął trop i doprowadził do domu, w którym mieszkał złodziej. Okazało się, że za włamaniem i kradzieżą pieniędzy stoi 40-letni mieszkaniec gminy Przeworsk. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Jest on dobrze znany przeworskim policjantom, był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Początkiem października br. ukradł w Nowosielcach samochód.

Mężczyzna usłyszała prokuratorskie zarzuty. W sobotę, 23 października Sądu Rejonowego w Przeworsku zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

303 231017
Pies Luks i jego opiekun | Fot. KPP Przeworsk
303 231009
Rabuś trafił na 3 miesiące do aresztu | Fot. KPP Przeworsk

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj