25 C
Rzeszów
niedziela, 14 sierpnia, 2022

Najnowsze

Pierwszy totem w mieście. Powie rowerzystom, jak załapać się na zieloną falę

Na razie na próbę, a jak się przyjmie to na stałe. W Rzeszowie powstanie pierwszy w mieście totem dla rowerzystów. Co to takiego. To wielka skrzynka, która będzie podpowiadać cyklistom jak mają się poruszać, aby nie czekać na skrzyżowaniu na czerwonym świetle.

REKLAMA

Urządzenie zostanie ustawione przy ścieżce rowerowej na al. Powstańców Warszawy, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Hetmańską a mostem Karpackim czyli zaporą.

Totem zostanie w Rzeszowie zamontowany pilotażowo. Został miastu bezpłatnie użyczony przez zewnętrzną firmę. Montaż rozpocznie się w tym tygodniu a urządzenie zacznie działać w pierwszym tygodniu sierpnia.

Praca totemu będzie skoordynowana z działaniem sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Powstańców Warszawy z ul. Hetmańską. Zainstalowany w totemie radar będzie mierzył prędkość rowerzysty i przesyłał informację do sterownika sygnalizacji świetlnej. Na podstawie zmierzonej prędkości oraz stanu sygnalizacji urządzenie będzie informowało rowerzystę (komunikat na wyświetlaczu LED) z jaką prędkością ma się poruszać, żeby w miarę możliwości nie zatrzymać się na światłach. Torem będzie liczył także to, ilu rowerzystów korzysta ze ścieżki.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
25 ° C
25 °
25 °
65 %
2.1kmh
75 %
niedz.
29 °
pon.
32 °
wt.
31 °
śr.
30 °
czw.
32 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu