28 C
Rzeszów
piątek, 19 lipca, 2024

Pierwszy totem w mieście. Podpowiada rowerzystom, jak załapać się na zieloną falę

REKLAMA

Na razie na próbę, a jak się przyjmie to na stałe. W Rzeszowie powstał pierwszy w mieście totem dla rowerzystów. Co to takiego? To wielka skrzynka, która podpowiada cyklistom jak mają się poruszać, aby nie czekać na skrzyżowaniu na czerwonym świetle.

Urządzenie zostało ustawione przy ścieżce rowerowej na al. Powstańców Warszawy, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Hetmańską a mostem Karpackim czyli zaporą.

Totem zamontowano na razie pilotażowo. Został miastu bezpłatnie użyczony przez zewnętrzną firmę. Jeśli się sprawdzi, takich maszyn będzie więcej.

Praca totemu jest skoordynowana z działaniem sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Powstańców Warszawy z ul. Hetmańską. Zainstalowany w totemie radar mierzy prędkość rowerzysty i przesyła informację do sterownika sygnalizacji. Na podstawie zmierzonej prędkości oraz stanu sygnalizacji urządzenie informuje rowerzystę (komunikat na wyświetlaczu LED) z jaką prędkością ma się poruszać, żeby w miarę możliwości nie zatrzymać się na światłach. Totem liczy także, ilu rowerzystów korzysta ze ścieżki.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj