14.3 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Pierwsza rocznica śmierci Benedykta XVI

REKLAMA

Minął rok od śmierci jednego z największych papieży – Benedykta XVI. Zmarł 31 grudnia 2022 r. W tę smutną rocznicę mszę w Watykanie odprawił arcybiskup Georg Gänswein (67), niegdyś najbliższego powiernik i prywatny sekretarz papieża Benedykta (†95).

Georg Gänswein po śmierci papieża-seniora opuścił Watykan i powrócił do Fryburga w Niemczech. Teraz celebrował wyjątkową mszę św., która w niedzielny poranek w Bazylice Św. Piotra zgromadziła ogromne rzesze wiernych.

Uroczystość była wspomnieniem zmarłego papieża i miała przejmujący moment, kiedy na twarzy arcybiskupa Gänsweina pojawiły się łzy. Jego smutek pokazuje, jak bardzo bliski był dla niego Benedykt XVI.

Gänswein był do końca z Benedyktem. Przekazał światu ostatnie jego słowa: „Jezu, kocham Ciebie”. Założył chustę na głowę papieża i pocałował jego trumnę na pożegnanie.

Arcybiskup nieustannie świadczy i w licznych wywiadach wspomina Benedykta. Przypomina o testamencie, który po sobie zostawił. To liczne książki, w tym wyjątkowe dzieło – Jezus z Nazaretu.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj