28 C
Rzeszów
piątek, 19 lipca, 2024

To oni teraz będą nas leczyć! Historyczny rocznik!

REKLAMA

To historyczna chwila. Uniwersytet Rzeszowski wykształcił pierwszy rocznik młodych medyków. Absolwenci odebrali dyplomy i złożyli przysięgę Hipokratesa. Są już lekarzami! To cieszy, bo może wielu z nich pozostanie na Podkarpaciu i dzięki temu zmniejszą się kolejki w przychodniach!

Nawet najlepsze reformy i morze pieniędzy, zasilające system nie uzdrowią chorej sytuacji w służbie zdrowia. Kolejki do specjalistów w dużej mierze wynikają z braku lekarzy. Jest ich wciąż za mało, mimo że otwierają się kolejne kierunku medyczne.

W regionie już w wielu szpitalach polikwidowano oddziały, ponieważ nie można było znaleźć chętnych do pracy, nawet za bardzo dobre pieniądze.

Podkarpacie ma szansę to zmienić. A wszystko za sprawą kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Rzeszowskim. Ta nowa kuźnia kadr właśnie przynosi pierwsze owoce w postaci absolwentów. Po sześciu latach trudnych studiów, właśnie odebrali dyplomy.

Uroczystość odbyła się w Filharmonii Rzeszowskiej i miała podniosły charakter. Zgromadziła władze uczelni, polityków, samorządowców i wzruszone rodziny studentów.

– Zrobiliśmy to! Skończyliśmy studia! Możemy wreszcie powiedzieć: jesteśmy lekarzami – powiedziała z dumą w imieniu wszystkich absolwentów starościna Daria Bernaciak, dziękując szczególnie rodzicom za trud i wsparcie przez sześć lat nauki.

Starania o utworzenie kierunku lekarskiego w Rzeszowie trwały wiele lat. W październiku 2015 roku studia na pierwszym roku medycyny na Uniwersytecie Rzeszowskim rozpoczęło 120 osób. Po sześciu latach dyplomy odebrało 98 studentów!

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj