15.5 C
Rzeszów
sobota, 20 lipca, 2024

Pendolino wystartuje z Przemyśla! Nawet trzy kursy dziennie

REKLAMA

– Pendolino jest najdroższe, ale miejsca w nim wyprzedają się najszybciej – mówi mi pani w okienku na stacji w Rzeszowie. Wkrótce będzie oferowała jeszcze więcej biletów na EIP, czyli Express Intercity Premium. Z Podkarpacia mają kursować dodatkowe pociągi tej klasy, a ich trasa będzie wydłużona do Przemyśla. Skorzystają na tym także pasażerowie ze stacji pośrednich – Łańcuta, Przeworska i Jarosławia.

PKP Intercity otrzymało zgodę na wydłużenie Pendolino do Przemyśla. Zielone światło wydał w marcu Urząd Transportu Kolejowego. Przewoźnik już może myśleć na wprowadzeniu takich pociągów do swojej oferty, jednak najwcześniej od grudnia 2023 r.

Superszybki pociąg ma połączyć Przemyśl z Gdynią. Jeśli tak się stanie, będzie to najdłuższa trasa Pendolino w Polsce. Przewidywane są dwa kursy dziennie!

Znany jest nawet wstępny rozkład. Godzina odjazdu z Przemyśla to 5:59 i 9:59. Ale to nie wszystko. Przewidywane jest również Pendolino z Przemyśla do Warszawy, które startowałoby o godz. 14:29, a do celu dojeżdżałoby w 4 i pół godziny – półtorej godziny krócej niż pociąg IC!

W sumie region zyskałby trzy pary pociągów. Wszystkie połączenia – przez Kraków.

Kolej przyznaje, że EPI na Podkarpaciu – na nowym wydłużonym odcinku – zatrzymywałby się w Jarosławiu, Przeworsku i Łańcucie.

Dotychczas Podkarpacie ma dziennie tylko jeden kurs Pendolino na trasie Rzeszów-Gdynia-Rzeszów. Skład wyjeżdża o godz. 6:17, a potem wraca do Rzeszowa o godz. 21:53. Czas podróży to 7 godzin i 19 minut. W regionie na trasie pociąg ma przystanek tylko w Dębicy. Po zmianach także to miasto miałoby dziennie 6 EPI – 3 w kierunku Gdyni i 3 w kierunku Rzeszowa i Przemyśla.

Najdroższy i najbardziej popularny

Ze względu na czas podróży i komfort, Pendolino cieszy się ogromną popularnością. Bywa, że w wakacyjne weekendy, albo w casie majówki i świąt w dniu wyjazdu nie można już dostać biletów, bo wszystkie miejsca są wcześniej wyprzedane. Mimo że bilety są najdroższe! Cena biletu normalnego z obowiązkową miejscówką na całej trasie (z Rzeszowa do Gdyni) to 255 zł.

W zwykłym pociągu IC – bilet kosztuje dużo taniej – około 100 zł, ale często trzeba liczyć się z przesiadkami i czasem podróży, który niekiedy sięga nawet 12 godzin.

37
Pendolino

Czy podróżowałaś/eś Pendolino?

Zobacz:

Taniej w Intercity. Zatwierdzono obniżkę biletów

Promocje na pociąg. Sprawdź, jak taniej podróżować

Komfort i elegancja. Będziemy podróżować w takich wagonach

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj