14.9 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Płatna strefa parkingowa powiększona o nowe osiedla

REKLAMA

Od 1 października w Rzeszowie parkujemy po nowemu. Strefa, gdzie trzeba płacić za postój została poszerzona o dwa dodatkowe osiedla – 1000-lecia oraz Grota Roweckiego.

mapa parkowania rzeszow1

Urzędnicy wprowadzenie zmian tłumaczą rozwiązaniem problemu zablokowanych osiedlowych parkingów. Dotąd blokowały je na cały dzień auta tych, którzy przyjeżdżali samochodami do pracy w centrum miasta. Zostawiali je na ul. Kochanowskiego, czy Hetmańskiej, a potem spacerkiem szli do biur. W ten sposób oszczędzali. A teraz trzeba płacić.

StrefaPierwsza godzinaDruga godzinaTrzecia godzinaCzwarta godzina i każda następna
I
„Niebieska”
2,50 zł3,00 zł3,60 zł2,50 zł
II „Pomarańczowa”2,00 zł2,00 zł2,00 zł2,00 zł
III
„Zielona”
2,50 zł3,00 zł3,60 zł2,50 zł
IV
„Czerwona”
2,00 zł2,00 zł2,00 zł2,00 zł
Cennik postoju

Zapłacą też lokatorzy pobliskich domów, którzy dotąd za darmo korzystali z miejskich chodników. Dla nich są miesięczne abonamenty: 10 zł za pierwszy i drugi samochód i 100 zł każdy kolejny. Dla pozostałych osób, w tym przedsiębiorców – abonament wynosi 150 zł.

Wniosek o abonament należy składać w siedzibie Miejskiej Administracji Targowisk i Parkingów, przy ul. Ks. Jałowego 23A w Rzeszowie. Oprócz wypełnionego wniosku, konieczny jest również dowód rejestracyjny pojazdu, zaświadczenie o zameldowaniu lub umowa najmu oraz dokument, poświadczający rozliczanie podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz Gminy Miasta Rzeszów.

Roczne dochody z opłat w strefie płatnego parkowania wynoszą około 1,5 mln zł. – Chodzi przede wszystkim o zapewnienie większej rotacji samochodów w centrum. Zachęcamy też do korzystania z miejskiej komunikacji – tłumaczą urzędnicy.

W przypadku braku biletu są kary. Jeśli rozliczymy się tego samego dnia – opłata ta wynosi 30 zł, potem nawet 50 zł.

Zobacz też:

Seniorze, zaszczep się za darmo na grypę

Darmowe MPK dla uczniów. O czym należy pamiętać?

Koronoszuści wysyłają kosztowne SMS-y. Nie wolno na nie odpowiadać!

[yop_poll id=”46″]

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj