20.6 C
Rzeszów
niedziela, 19 maja, 2024

Zielone papużki czerwonoskrzydłe. Co robiły na granicy?

REKLAMA

Ptaszki jechały w klatce zapakowanej w karton. Pakunek był ukryty w bagażniku busa z Ukrainy. Zobaczyli go mundurowi na granicy w Medyce.

Choć to papugi czerwonoskrzydłe, są całkowicie zielone. To jeszcze młodziutkie osobniki. Potem zmienią kolor. Ptaszki zostały odebrane 55-letniej Ukraince, która nie miała zgody na ich przewóz przez granicę.

To okazy zagrożone wyginięciem i znajdują się pod ochroną Konwencją Waszyngtońską – w skrócie CITES. Mimo że na Ukrainie jest wojna, formalności muszą być spełnione. O zgodę na przewóz trzeba zwrócić się do Ministerstwa Środowiska. Inaczej sprawa traktowana jest jak przemyt i za popełnienie przestępstwa grozi nawet do 5 lat więzienia.

Nie wiadomo jakie konsekwencje poniesie kobieta, która przewoziła ptaki. Znany jest natomiast los papużek. Trafiły do zoo w Zamościu.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj