20.6 C
Rzeszów
niedziela, 19 maja, 2024

Papież Franciszek w klinice. Powodem problemy z oddychaniem

REKLAMA

Środowa audiencja (29 marca) odbyła się zgodnie z planem, ale kilka godzin później papież Franciszek (86 l.) został odwieziony do kliniki Gemelli. Watykańskie Biuro Prasowe podało, że Ojciec Święty „skarżył się na pewne trudności z oddychaniem”.

Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni poinformował dziennikarzy, że „w ostatnich dniach Franciszek skarżył się na pewne trudności z oddychaniem i udał się do Kliniki Gemelli, by poddać się pewnym kontrolom medycznym.

Bruni powiedział, że papież nie był zarażony koronawirusem, ale potrzebuje kilkudniowej terapii. Wyniki badań wykazały infekcję dróg oddechowych.

Szef biura prasowego zaznaczył, że papież Franciszek jest wdzięczny za bliskość i modlitwę. Wzruszony jest także wieloma otrzymanymi wiadomościami, które wspierają go w trudnych chwilach.

W czwartek, 30 marca dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej przekazał pocieszające informacje, z których wynika, że papież czuje się lepiej.

„Jego Świątobliwość Papież Franciszek dobrze wypoczął w nocy. Jego obraz kliniczny stopniowo się poprawia i kontynuuje zaplanowane leczenie. Rano po śniadaniu przeczytał kilka gazet i zaczął pracować” — zapewnił Matteo Bruni.

W sobotę 1 kwietnia papież opuścił szpital i wrócił do Watykanu.

W lipcu 2021 roku Franciszek przeszedł operację jelit w szpitalu Gemelli. Od dłuższego czasu zmaga się też z bólem kolana. Zmuszony jest opierać się o laskę, porusza się też na wózku inwalidzkim.

Mimo fizycznych dolegliwości papież wytrwale wypełnia swoje powołanie. Uczestniczy w spotkaniach i nabożeństwach. W najbliższym czasie ma odwiedzić Węgry.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj