15.3 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Pandemia na Podkarpaciu. W których powiatach choruje najwięcej osób?

REKLAMA

W sobotę w szpitalu w Łańcucie zmarła 85-letnia pacjentka, a w niedzielę 61-letni mężczyzna. Oboje chorowali na COVID-19 i oboje pochodzili z powiatu jarosławskiego. W tym rejonie Podkarpacia notuje się obecnie najwięcej zakażeń koronawirusem. Obecnie jest aż 75 aktywnych przypadków. Głównym źródłem infekcji był jeden z oddziałów jarosławskiego szpitala. Zakażeniu ulegli pacjenci, którzy przebywali w nim z powodu innych chorób. Potem wirus przeniósł się na członków rodzin i osób z bliskiego kontaktu.

W sobotę potwierdzono w regionie 7 nowych infekcji. W niedzielę zanotowano 13 kolejnych przypadków. Ostatnie z nich dotyczą:

  • 11 osób z powiatu jarosławskiego (młody i starszy mężczyzna, cztery starsze kobiety i pięć kobiet w sile wieku) wszyscy w izolacji
  • – nastolatki z powiatu przemyskiego (izolacja)
  • – starszego mężczyzny z powiatu przeworskiego (hospitalizacja).

W regionie nadal największe ognisko pandemii występuje w powiecie jarosławskim. Obecnie chorobę przechodzi 75 mieszkańców tego powiatu. Każdego dnia przebywa kolejnych zakażeń. Według danych sanepidu z soboty, 67 przypadków dotyczy ogniska w Centrum Opieki Medycznej. Nadal pozostaje zamknięty oddział wewnętrzny w tej placówce. Zakażenie potwierdzono u 8 osób z personelu.

Nowe ognisko pojawiło się też w jarosławskim szpitalu psychiatrycznym: infekcję mają 4 osoby z personelu. Kwarantanną objęto ponad 150 osób.

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 w regionie jest 153 pacjentów. Hospitalizowano 82 ososby. Druga połowa znosił łagodniej chorobę i jest izolowana w domach.

koronowirus mapa reg1
Koronawirus w powiatach

[yop_poll id=”10″]

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj