31.6 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Otworzyli super-przedszkole. Najnowocześniejsze w regionie

REKLAMA

Maluszki i rodzice są zachwyceni. Do tego jest wielka duma dla miasta. W Mielcu otwarto właśnie najnowocześniejsze przedszkole na Podkarpaciu.

Przedszkole Miejskie nr 20 działa teraz w nowej, oddzielnej siedzibie przy ulicy Warneńczyka. Wcześniej funkcjonował w pobliskiej podstawówce.

Inwestycja kosztowała niemało, bo aż 16 mln zł. Tyle trzeba było zapłacić za innowacyjne rozwiązania, które mają teraz przynosić oszczędności na rachunkach. Budynek wyposażono bowiem w odnawialne źródła energii, które teraz mają oszczędzać ciepło i prąd. Jest pompa ciepła, instalacja fotowoltaiczna. Zadbano też o bezpieczeństwo, w tym o czujniki dymu.

Placówka robi miłe wrażenia dla oka. Jest barwna. Kolumny podtrzymujące daszek przypominają kolorowe kredki. W środku też pięknie. Powstały sale przystosowane także dla dzieci niepełnosprawnych.

Stworzono specjalne pracownie: logopedyczną, korekcyjną oraz salę świateł, w której zamontowano wielofunkcyjne pętle indukcyjne, przydatne w terapii maluszków np. z wadami słuchu.

Z nowego przedszkola będzie korzystać około 250 dzieci.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj