11 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022

Najnowsze

Otworzyli super-przedszkole. Najnowocześniejsze w regionie

Maluszki i rodzice są zachwyceni. Do tego jest wielka duma dla miasta. W Mielcu otwarto właśnie najnowocześniejsze przedszkole na Podkarpaciu.

REKLAMA

Przedszkole Miejskie nr 20 działa teraz w nowej, oddzielnej siedzibie przy ulicy Warneńczyka. Wcześniej funkcjonował w pobliskiej podstawówce.

Inwestycja kosztowała niemało, bo aż 16 mln zł. Tyle trzeba było zapłacić za innowacyjne rozwiązania, które mają teraz przynosić oszczędności na rachunkach. Budynek wyposażono bowiem w odnawialne źródła energii, które teraz mają oszczędzać ciepło i prąd. Jest pompa ciepła, instalacja fotowoltaiczna. Zadbano też o bezpieczeństwo, w tym o czujniki dymu.

Placówka robi miłe wrażenia dla oka. Jest barwna. Kolumny podtrzymujące daszek przypominają kolorowe kredki. W środku też pięknie. Powstały sale przystosowane także dla dzieci niepełnosprawnych.

Stworzono specjalne pracownie: logopedyczną, korekcyjną oraz salę świateł, w której zamontowano wielofunkcyjne pętle indukcyjne, przydatne w terapii maluszków np. z wadami słuchu.

Z nowego przedszkola będzie korzystać około 250 dzieci.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
11 ° C
13.1 °
11 °
87 %
1kmh
0 %
czw.
22 °
pt.
29 °
sob.
27 °
niedz.
29 °
pon.
28 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu