21.1 C
Rzeszów
czwartek, 28 września, 2023

Oto najstarszy pies na świecie. Właśnie obchodzi urodziny

REKLAMA

Najstarszy pies na świecie obchodzi 31. urodziny! Bobi z Portugalii przeszedł już wiele, ale wciąż kocha życie! Właściciel, Leonel Costa (38 l.), postanowił uczcić tę wyjątkową okazję i zorganizował wielkie przyjęcie dla swojego wiernego przyjaciela.

Bobi to rasowy Rafeiro do Alentejo, a psy tej rasy zwykle żyją tylko od 12 do 14 lat. Jednak Bobi jest inny! Księga Światowych Rekordów Guinnessa uznała go za najstarszego żyjącego psa na świecie! Piesek urodził się 11 maja 1992 roku. Data ta została potwierdzona przez służby weterynaryjne miasta Leiria.

W sobotę 13 maja jego pan zorganizował dla staruszka wielkie urodziny. Zaprosił ponad setkę gości.

Właściciel tłumaczy, że jednym z sekretów Bobiego jest spokojne, wiejskie otoczenie. Właśnie takie jest życie w Conqueiros w środkowej Portugalii. Czas płynie tu powoli. Wszystko to sprawia, że nawet zwierzęta odpoczywają tu od stresów i zgiełku wielkich miast. Do tego psiak zawsze może cieszyć się wolnością. Nigdy nie był uwiązany.

Bobi uwielbia zwiedzać lasy i pola, ale niestety, ze względu na wiek, nie może już chodzić zbyt daleko. Dlatego większość czasu przesiaduje w ogrodzie z czterema kotami rodziny. W chłodniejsze dni ogrzewa się przed kominkiem w domu.

Właściciel Bobiego powiedział, że kiedy na niego patrzy, myśli o swojej rodzinie, która już opuściła ten świat. Bobi jest dla niego jak członek rodziny i cieszy się każdą chwilą spędzoną z nim. Wszyscy uwielbiają seniora i życzą mu dalszych zdrowych lat!

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA