31.6 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Para ograbiła emeryta „na policjanta”. Jest już w kajdankach

REKLAMA

Policjanci z Krosna wspólnie z kolegami z Komendy Stołecznej wytropili oszustów, którzy ograbili 83-latka z Podkarpacia. Starszy pan stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych. Przelał oszczędności na konto przestępców, którzy przez telefon podawali się za oficerów CBŚ.

Zaczęło się od telefonu. Starszy pan uwierzył, że jego pieniądze w banku są zagrożone i przekazał je – jak myślał – do bezpiecznego depozytu. Szybko zorientował się, że padł ofiarą oszustwa. Zgłosił się na policję, ale na ocalenie gotówki było już za późno.

Śledczy podążyli tropem skradzionych pieniędzy. Ustalili, że tuż po dokonaniu przelewu, całą sumę wypłaciła w Warszawie 23-latka. Potem przekazała pieniądze 27-letniemu kompanowi.

Para młodych oszustów została zatrzymana. Przestępczy duet usłyszał prokuratorskie zarzuty. Podejrzanym grozi do 8 lat więzienia.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj