-0.3 C
Rzeszów
sobota, 4 lutego, 2023

Najnowsze

Oszuści rozdzielili małżeństwo, aby wyłudzić fortunę

Starsze małżeństwo z Rzeszowa padło ofiarą cwanych oszustów, podających się za amerykańskich policjantów. To była walka z czasem. Zaangażowało się bowiem mnóstwo osób, aby uchronić ofiary. Niestety, oszuści okazali się sprytniejsi. Ukradli prawie 100 tys. zł.

REKLAMA

Sprawcy musieli dobrze się orientować, bo wiedzieli, że syn małżeństwa jest w USA. Zatem podając się za amerykańskich policjantów zadzwonili i powiedzieli, że junior miał wypadek i trzeba przekazać pieniądze na kaucję.

Małżeństwo uwierzyło w historię i zobowiązało się pomóc synowi. Najpierw ojciec – instruowany przez oszustów – podjechał na ul. Kustronia. Tam miał czekać na niego ktoś, kto sporządzi upoważnienie na przekazanie pieniędzy. Emeryt zorientował się jednak, że to szwindel i powiadomił policjantów.

CZYTAJ TEŻ:  Szalona ucieczka pijanego kierowcy. Rozbił auto kobiecie i wjechał w radiowóz

Niestety, w domu została sama żona. I to był celowy zabieg oszustów, którzy przeczuwali, że z kobietą pójdzie im łatwiej. Kiedy nie było męża, cały czas była przez nich urabiana. Sprawcy blokowali jej telefon, aby nikt nie mógł się do niej dodzwonić.

Policjanci z mężem przyjechali do domu, ale było już za późno. Żona wyjechała. Mundurowi zastali tylko kuriera, który przyjechał po odbiór pieniędzy. Kurier okazał się zupełnie przypadkowo wplątany w całą aferę. Powiedział, że zobaczył w odebranej reklamówce dużą kwotę pieniędzy i od razu zwrócił ją kobiecie. Ostrzegł, że może to być oszustwo. Zawiadomił też policję.

Policjanci sprawdzili bank, w którym małżeństwo miało rachunek i objechali placówki pocztowe. Nikt nie dokonywał w nich żadnych operacji. Ale obawy mundurowych się sprawdziły.

CZYTAJ TEŻ:  Tajemnicza śmierć przed pocztą. Na tylnym siedzeniu audi leżało ciało 36-latka [nowe fakty]

Kiedy kurier pokrzyżował szyki oszustom, ci od razu mieli gotowy plan „B”. Podstawili taksówkę i kazali emerytce pojechać aż do Tarnowa. Ta się zgodziła. Przywiozła pieniądze i przekazała nieznanemu mężczyźnie. Wieczorem wróciła do Rzeszowa. Wtedy dowiedziała się, że padła ofiarą przestępstwa.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
słabe opady śniegu
-0.3 ° C
1.1 °
-2 °
86 %
11.3kmh
100 %
sob.
-0 °
niedz.
-4 °
pon.
-3 °
wt.
-2 °
śr.
-2 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu