12.7 C
Rzeszów
niedziela, 14 kwietnia, 2024

Oszuści rozdzielili małżeństwo, aby wyłudzić fortunę

REKLAMA

Starsze małżeństwo z Rzeszowa padło ofiarą cwanych oszustów, podających się za amerykańskich policjantów. To była walka z czasem. Zaangażowało się bowiem mnóstwo osób, aby uchronić ofiary. Niestety, oszuści okazali się sprytniejsi. Ukradli prawie 100 tys. zł.

Sprawcy musieli dobrze się orientować, bo wiedzieli, że syn małżeństwa jest w USA. Zatem podając się za amerykańskich policjantów zadzwonili i powiedzieli, że junior miał wypadek i trzeba przekazać pieniądze na kaucję.

Małżeństwo uwierzyło w historię i zobowiązało się pomóc synowi. Najpierw ojciec – instruowany przez oszustów – podjechał na ul. Kustronia. Tam miał czekać na niego ktoś, kto sporządzi upoważnienie na przekazanie pieniędzy. Emeryt zorientował się jednak, że to szwindel i powiadomił policjantów.

Niestety, w domu została sama żona. I to był celowy zabieg oszustów, którzy przeczuwali, że z kobietą pójdzie im łatwiej. Kiedy nie było męża, cały czas była przez nich urabiana. Sprawcy blokowali jej telefon, aby nikt nie mógł się do niej dodzwonić.

Policjanci z mężem przyjechali do domu, ale było już za późno. Żona wyjechała. Mundurowi zastali tylko kuriera, który przyjechał po odbiór pieniędzy. Kurier okazał się zupełnie przypadkowo wplątany w całą aferę. Powiedział, że zobaczył w odebranej reklamówce dużą kwotę pieniędzy i od razu zwrócił ją kobiecie. Ostrzegł, że może to być oszustwo. Zawiadomił też policję.

Policjanci sprawdzili bank, w którym małżeństwo miało rachunek i objechali placówki pocztowe. Nikt nie dokonywał w nich żadnych operacji. Ale obawy mundurowych się sprawdziły.

Kiedy kurier pokrzyżował szyki oszustom, ci od razu mieli gotowy plan „B”. Podstawili taksówkę i kazali emerytce pojechać aż do Tarnowa. Ta się zgodziła. Przywiozła pieniądze i przekazała nieznanemu mężczyźnie. Wieczorem wróciła do Rzeszowa. Wtedy dowiedziała się, że padła ofiarą przestępstwa.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj