24.3 C
Rzeszów
poniedziałek, 20 maja, 2024

Gdzie są moje zakupy? Czy sąd zmusi oszusta do oddania pieniędzy?

REKLAMA

26-latek z powiatu jasielskiego oszukał blisko 60 osób. Mechanizm był prosty. Zamieszczał na portalach społecznościowych ogłoszenia oferując do sprzedaży różne elektronarzędzia. Pokrzywdzeni wpłacali mu na konto pieniądze, ale zakupionego towaru nie otrzymywali. Wysokość strat sięga 18 tys. zł.

Policjanci namierzyli oszusta i go zatrzymali. Ustalili, że wykiwał 57 osób z całej Polski. Jego klienci nie otrzymywali towaru, ani zwrotu pieniędzy.

Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do winy. Niebawem jego sprawą zajmie się sąd, który zadecyduje o losie 26-latka. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd może zobowiązać sprawcę do naprawiania szkody. Jest zatem szansa, że poszkodowani odzyskają stracone pieniądze.

Zobacz też:

Straciła 40 tys. zł na zdalny pulpit

Bandycka para w kominiarkach. Przyjechała pobić, zastraszyć i okraść

Belgijka oszukiwała w Jarosławiu

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj