14.9 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Koronoszuści wysyłają SMS-y. Odpowiedź może słono kosztować

REKLAMA

Podkarpacki sanepid ostrzega przed oszustami. Przestępcy podszywają się pod służby sanitarne, wysyłają SMS-y i każdą oddzwaniać na podany przez siebie numer telefonu. Taka odpowiedź może kosztować nawet kilkaset złotych.

Oszuści wykorzystują epidemię. Wysyłają SMS o badaniach na COVID-19. Podają numer, na który trzeba oddzwonić. To numery premium, gdzie minuta połączenia może kosztować nawet kilkadziesiąt złotych. Zwykle po jego wykręceniu zgłasza się automat. Leci muzyczka, potem odzywa się głos, który wydaje komunikat. Chodzi o to, aby wydłużyć czas połączenia i jak najbardziej obciążyć nasze konto. Dlatego nie należy oddzwaniać, ani odpisywać na takie esemesy.

– Informujemy, że nie wysyłamy do obywateli wezwań do kontaktu telefonicznego poprzez SMS – zaznaczają pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.

W razie wątpliwości, można skontaktować się ze stacją sanepidu. Wszystkie prawdziwe namiary są TUTAJ.

Zobacz też:

Koronawirus w DPS. Zakażeni pensjonariusze i personel

Przebiegły oszust wpadł w ręce policjantów. Kantował na dowód wpłaty

Para ograbiła emeryta “na policjanta”. Jest już w kajdankach

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj