2.7 C
Rzeszów
środa, 1 lutego, 2023

Najnowsze

Oszustom sprzyja wojna. Wykorzystują strach i niepokój

Wojna na Ukrainie wywołuje wśród Polaków nie tylko wielkie współczucie dla rzeszy uchodźców, którzy szukają schronienia w naszym kraju. Sytuacja budzi też wielki niepokój i strach. Wykorzystują do oszuści, którzy jeszcze bardziej nasilili swoje ataki na starszych ludzi. Liczą na to, że łatwiej uda im się zmanipulować swoje ofiary.

REKLAMA

Serię telefonów od złodziei otrzymali mieszkańcy powiatu łańcuckiego. W kilku przypadkach nagabywani przez sprawców mieszkańcy kazali oszustom iść do diabła, ale pewna rodzina straciła wszystkie swoje pieniądze.

Sprawcy najpierw zadzwonili do kobiety. Głos w słuchawce podał się za policjanta. Powiedział, że ktoś podrobił jej dowód i wypłaci pieniądze z banku. Po zdobyciu zaufania przestępca rozpytał o pozostałe osoby w domu i ich numery telefonów, a także o zgromadzone oszczędności, które mogłyby paść łupem fałszerzy dokumentów. Następnie na podane numery komórkowe zadzwonili wspólnicy fałszywego funkcjonariusza, którzy mieli prowadzić tajną operację przeciwko przestępcom. W trakcie tej „akcji” każdy z członków rodziny był na linii z oszustami i wykonywał ich polecenia dotyczące m.in. wybrania pieniędzy z banku i sposobu ich przekazania. W ten sposób rodzina straciła oszczędności całego życia.

CZYTAJ TEŻ:  Trzy seniorki straciły majątek. Uwierzyły w słowa
REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
słabe opady deszczu
2.7 ° C
3.1 °
2.4 °
80 %
6.2kmh
75 %
śr.
3 °
czw.
2 °
pt.
1 °
sob.
1 °
niedz.
-2 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu