22.7 C
Rzeszów
czwartek, 18 lipca, 2024

Oszustom sprzyja wojna. Wykorzystują strach i niepokój

REKLAMA

Wojna na Ukrainie wywołuje wśród Polaków nie tylko wielkie współczucie dla rzeszy uchodźców, którzy szukają schronienia w naszym kraju. Sytuacja budzi też wielki niepokój i strach. Wykorzystują do oszuści, którzy jeszcze bardziej nasilili swoje ataki na starszych ludzi. Liczą na to, że łatwiej uda im się zmanipulować swoje ofiary.

Serię telefonów od złodziei otrzymali mieszkańcy powiatu łańcuckiego. W kilku przypadkach nagabywani przez sprawców mieszkańcy kazali oszustom iść do diabła, ale pewna rodzina straciła wszystkie swoje pieniądze.

Sprawcy najpierw zadzwonili do kobiety. Głos w słuchawce podał się za policjanta. Powiedział, że ktoś podrobił jej dowód i wypłaci pieniądze z banku. Po zdobyciu zaufania przestępca rozpytał o pozostałe osoby w domu i ich numery telefonów, a także o zgromadzone oszczędności, które mogłyby paść łupem fałszerzy dokumentów. Następnie na podane numery komórkowe zadzwonili wspólnicy fałszywego funkcjonariusza, którzy mieli prowadzić tajną operację przeciwko przestępcom. W trakcie tej „akcji” każdy z członków rodziny był na linii z oszustami i wykonywał ich polecenia dotyczące m.in. wybrania pieniędzy z banku i sposobu ich przekazania. W ten sposób rodzina straciła oszczędności całego życia.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj