13.7 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Oszuści już żerują na 800+

REKLAMA

ZUS ostrzega przed oszustami, którzy zwęszyli okazję i chcą łatwo się wzbogacić – możliwe, że twoim kosztem, jeśli dasz się im podejść. Wabikiem jest 800+

Oszuści wydzwaniają, albo odwiedzają przypadkowe osoby. Proponują pomoc wypełnieniu wniosku o przyznanie świadczenia na dzieci, która od 1 stycznia 2024 r. z 500 wzrasta do 800 zł.

Przestępcy straszą, że bez wypełnienia papierów, nie będzie pieniędzy. Za uzupełnienie formularzy żądają kilkadziesiąt złotych.

Tymczasem nic nie trzeba wypełniać. 800 plus będzie wypłacane beneficjentom z automatu. Nic nie trzeba składać, wypełniać, pytać w urzędzie. Jedyna różnica to kwota, która będzie wpływać na konto. Za każde dziecko, które nie ukończyło 18 lat przysługuje 800 zł.

Wyjątek stanowią rodzice nowo narodzonych dzieci – oni mają trzy miesiące na złożenie wniosku. Wtedy otrzymają kwotę z wyrównaniem.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj