7.8 C
Rzeszów
niedziela, 26 marca, 2023

Dorabiali się na trumnach, państwo traciło miliony

Wzrost liczby zgonów, a zarazem pogrzebów postanowili wykorzystać oszuści. Przestępcy myśleli, że przy tak masowym obrocie funeralnym towarem nikogo nie będą dziwić ich dziwne transakcje. Pomylili się! Policjanci z CBŚ i urzędnicy ze skarbówki zdemaskowali szwindel prowadzony na trumnach! Wśród zatrzymanych znaleźli się mieszkańcy Podkarpacia.

REKLAMA

Zdaniem śledczych oszuści dokonywali obrotu trumnami, co było zwykłą fikcją na papierze. Wystawiali sobie lewe faktury na 10 mln zł i wyłudzali podatek vat. Szkody Skarbu Państwa szacowane są na 2 mln zł.

Zapewne część tej kwoty uda się odzyskać. Podczas nalotu u jednego z podejrzanych mundurowi znaleźli 1,3 mln zł. Fortuna leżała niepozornie w pudełkach po butach.

Podczas policyjnej akcji prowadzonej w kilku województwach zatrzymano 6 osób. Wśród nich znaleźli się także mieszkańcy Podkarpacia. Podejrzani usłyszeli zarzuty dotyczące m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy oraz wystawiania i posłużenia się fikcyjnymi fakturami.

CZYTAJ TEŻ:  Tragedia wisiała na włosku. Kobieta straciła przytomność w łazience

Wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego.

Zobacz też:

Mandaty 2022. Te kary mogą Cię zrujnować!

Oszustwo na koniec roku. Seniorka straciła 30 tys. zł

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
7.8 ° C
9.4 °
6.3 °
82 %
4.1kmh
75 %
niedz.
12 °
pon.
8 °
wt.
2 °
śr.
6 °
czw.
5 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu