10.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Używana sukienka za 13 tys. zł. Tyle straciła sprzedająca

REKLAMA

36-letnia mieszkanka gminy Chłopice w powiecie jarosławskim straciła ponad 13 tys. zł. Kobieta została oszukana podczas sprzedaży sukienki za pośrednictwem aplikacji przeznaczonej do sprzedaży i wymiany używanej odzieży.

Do kobiety zgłosił się kupiec. Na maila wysłał wiadomość, że dokonał zakupu przedmiotu i prosi o potwierdzenie zamówienia . Po kliknięciu w napis „Potwierdź” pokrzywdzona otrzymała kolejny komunikat dotyczący wyboru ikony banku, w którym posiada konto. Na stronie łudząco przypominającej stronę banku wpisała swój login i hasło do konta. Następnie pojawiła się nowy komunikat – „trwa weryfikacja konta”.

Sprzedająca postanowiła zalogować się później i zajęła się innymi rzeczami. Po chwili otrzymała telefon z banku, który ją przeraził. Dowiedziała się, że ktoś właśnie wykonuje podejrzane transakcje na jej rachunku. Bank zdołał zablokować dwa przelewy, ale trzy wcześniejsze przelewy, na kwotę ponad 13 tys. zł., zostały zrealizowane. Sprawą zajmuje się teraz policja.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj