12.3 C
Rzeszów
czwartek, 13 czerwca, 2024

Oszukali w internecie prawie 500 osób

REKLAMA

Prawie 500 osób padło ofiarą dwóch cwaniaków, którzy sprzedawali w internecie fikcyjny towar. Na oszustwie zarobili niemal pół miliona złotych. Fortuną cieszyli się kilka miesięcy, aż w końcu wpadli. Złodziejami okazało się dwóch mieszkających w Rzeszowie Ukraińców.

Śledczy od kilku miesięcy byli zasypywani zgłoszeniami od klientów z całej Polski. Okazało się, że nie otrzymali towaru, za który zapłacili. Wszyscy poszkodowani zakupy robili na portalu w internecie. To właśnie na nim konto założyli oszuści. Oferowali do sprzedaży sprzęt elektroniczny, kosiarki, miksery, roboty kuchenne.

Naciągacze działali od lipca do października ubiegłego roku. W tym czasie oszukali 474 osoby. Straty finansowe poniósł przede wszystkim serwis zakupowy, który uwzględniał reklamacje i wypłacał pokrzywdzonym pieniądze w ramach Programu Ochrony Kupujących.

Oszustów kilka dnie temu wytropili policjanci zwalczający cyberprzestępczość. Okazali się nimi dwaj obywatele Ukrainy w wieku 48 i 20 lat, na co dzień mieszkający w Rzeszowie.

– Obaj uczynili sobie z fikcyjnej sprzedaży towarów stałe źródło dochodu – informują policjanci.

Sąd na wniosek Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie tymczasowo aresztował podejrzanych na okres trzech miesięcy. Za zarzucane im przestępstwa grozi im do 15 lat więzienia.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj