9.3 C
Rzeszów
środa, 21 lutego, 2024

Orszak Trzech Króli w Rzeszowie? Oświadczenie organizatorów

REKLAMA

Trzej Królowie ruszyli w drogę. 6 stycznia mają swoje święto. Przez wiele miast i miasteczek przeszły barwne korowody. Ale nie w Rzeszowie. Niestety, wielkie jasełka pod chmurką w 2022 r. znów nie odbyły się w stolicy Podkarpacia. Wszystko przez pandemię.

Orszak w Rzeszowie był zawsze największy w regionie. Organizowano go od wielu lat, aż nastała pandemia. W tamtym roku marsz się nie odbył, a w tym – niestety – znów na ulicach było pusto.

– Drodzy Przyjaciele i Sympatycy Orszaku Trzech Króli w Rzeszowie. Ze względu na obostrzenia pandemiczne, podobnie jak w roku poprzednim, nie odbędzie się Orszak Trzech Króli w tradycyjnej formie w naszym mieście – napisali organizatorzy orszaku na swojej stronie Facebook.

W kraju nie wszędzie odwołano orszaki. Odbyły się w Warszawie, Krakowie, Lublinie, Gdańsku, Łodzi. A w regionie w: Gorzycach pod Tarnobrzegiem, Dębicy, Mielcu i Jaśle.

Nie odbył się najstarszy orszak w Jarosławiu.

Poświęć kadzidło i kredę

6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie nazywanym Świętem Trzech Króli. To dzień wolny od pracy. Msze święte w kościołach odbywają się tak jak w niedzielę. Na każdej mszy błogosławione są kadzidło i kreda. W wielu kościołach – tak jak w katedrze w Rzeszowie – można je było nabyć u ministrantów.

W rzeszowskiej katedrze o godz. 12 wierni dziękowali Panu Bogu za księży biskupów: Kazimierza Górnego i Edwarda Białogłowskiego w kolejną rocznicę przyjęcia przez nich sakry biskupiej. Podczas tej Mszy Świętej zaśpiewaał Katedralny Chór Chłopięco-Męski Pueri Cantores Resovienses.

Zobacz też:

Zmarła znana rzeźbiarka. Jej dzieła zdobią katedrę

Profanowali kościół i prowadzili transmisję na Snapchacie. Odpowiedzą przed sądem

Św. Jan Paweł II zasiadł w parku papieskim

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj