20.6 C
Rzeszów
niedziela, 19 maja, 2024

Nadia dała w kość. Powalone drzewa, zerwane dachy. Trwa usuwanie szkód

REKLAMA

Orkan Nadia dotknął Europę, a w niedzielę 30 stycznia niczym walec przetaczał się przez Polskę. Silny wiatr z północnego zachodu dotarł także na Podkarpacie. Trzeszczały dachy i wyginały się drzewa. Niektóre nie wytrzymały naporu żywiołu. Jedno z nich zwaliło się na dom w Przeworsku. Stuletnia lipa spadła także na Ratusz w Dębicy. W sumie strażacy w regionie zanotowali ponad 220 interwencji.

W nocy potężny hałas zbudził domowników. Drzewo z wielkim hukiem spadło na dom jednorodzinny w Przeworsku. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale konieczna była interwencja strażaków. Piłami musieli pociąć drzewo na kawałki, aby uwolnić budynek spod jego naporu.

Potężna stuletnia lipa przewróciła się także na Ratusz w Dębicy. Wicher wyrwał drzewo razem z korzeniami. Także musieli je usunąć strażacy.

Przewróciło się na debicki ratusz.

Opublikowany przez Jana Warzechę Niedziela, 30 stycznia 2022

Strażacy mieli pełne ręce roboty w całym regionie. Na Podkarpaciu zanotowali ponad 229 interwencji. – Głównie to usuwanie połamanych konarów i drzew. W 55 przypadkach pomagaliśmy w zabezpieczeniu uszkodzonych dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych. Najwięcej interwencji mieliśmy w powiatach rzeszowskim, dębickim, jasielskim – relacjonuje Marcin Betleja, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Oto niektóre przykłady interwencji:

W Dębowcu koło Jasła wiatr zerwał dach. Na szczęście to pustostan, ale latające w powietrzu fragmenty zagrażały okolicy. Dach został uszkodzony również w pobliskim Zarzeczu. To samo stało się w Gorzejowej w powiecie dębickim na budynku miejscowej szkoły.

INTERWENCJA 30.01.2022 godz. 13:23 Gorzejowa Zerwany dach z budynku gospodarczego i uszkodzony dach na budynku szkoły…

Opublikowany przez OSP Siedliska-Bogusz Niedziela, 30 stycznia 2022

W Sędziszowie Małopolskim drzewo zerwało napowietrzną linię telefoniczną.

W Krasnem wicher dosłownie złożył metalowy garaż. Strażacy musieli zabezpieczyć blaszaka, aby ostra blacha nie fruwała po okolicy i kogoś nie zraniła.

🚒 Zdarzenie 3/2022 🗓 Data: 30.01.2022 Miejscowość: Krasne Zdarzenie: Miejscowe zagrożenie (MZ) Siły i środki: GBA…

Opublikowany przez OSP Krasne Niedziela, 30 stycznia 2022

Już 29 stycznia ostrzeżenie o silnym wietrze zamieściło Centrum Zarządzania Kryzysowego w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim.

Wichura przetaczała się przez region do 31 stycznia, do godzin porannych.

Siła wiatru wynosiła około 55 km/h, ale w porywach dochodzia do 100 km/h.

Trudna sytuacja panowała w całym kraju. Niestety, były też ofiary. W Tłuczewie (woj. pomorskie) powalone drzewo zabiło jedną osobę, a kilka raniło.

🚨 MIEJSCOWE ZAGROŻENIE 🚨 🚒 Dzisiaj około godziny 7:50 Powiatowe Stanowisko Kierowania zadysponowało nas do pustostanu na…

Opublikowany przez OSP KSRG Dębowiec Niedziela, 30 stycznia 2022

🚨INTERWENCJA 2/2022🚨 Dnia 30.01.2022 o godzinie 8:37 nasza jednostka została zadysponowana do uszkodzonego poszycia dachowego w miejscowości Zarzecze. SiS: OSP KSRG Świerchowa OSP KSRG Dębowiec

Opublikowany przez OSP KSRG Świerchowa Niedziela, 30 stycznia 2022

Dnia 30.01.2022r o godzinie 10:51 w związku z silnym wiatrem zostaliśmy zadysponowani na ul. Słowackiego, doszło tam do złamania się drzewa na linie telefoniczną.

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna – KSRG w Sędziszowie Małopolskim Niedziela, 30 stycznia 2022

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj