6.1 C
Rzeszów
czwartek, 22 lutego, 2024

Lekarz z Uniwersytetu Rzeszowskiego obok Roberta Lewandowskiego! Wielkie wyróżnienie

REKLAMA

Ważne postacie typują dzieci, a Kapituła dwa razy w roku wybiera laureatów. Podczas ostatniego wiosennego posiedzenia do grona Dam i Kawalerów Orderu Uśmiechu włączono 21 osób. W tej grupie znalazł się piłkarz Robert Lewandowski, a także dr n. med. Małgorzata Szczepanek z Katedry Pediatrii Uniwersytetu Rzeszowskiego!

Dr n. med. Małgorzata Szczepanek jest pracownikiem Katedry Pediatrii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Pacjenci cenią ją nie tylko za profesjonalizm i wiedzę, ale właśnie za życzliwość i uśmiech. Zatem order z żółtym słoneczkiem pasuje do pani doktor jak ulał. Jest tylko mała próba, aby go z dumą mogła nosić. Podczas ceremonii wręczenia, trzeba wypić z pucharu sok z cytryny. Wtedy nie wypada się krzywić – tylko najpromienniej uśmiechać.

Wręczenie Orderu Uśmiechu odbywa się zawsze bardzo uroczyście. Imprezy z tej okazji organizowane są w szkołach, teatrach, domach dziecka, klubach młodzieżowych, salach widowiskowych przy licznym udziale dzieci i młodzieży.

Podczas ostatniego – wiosennego – posiedzenia Kapituły postanowiono wyróżnić orderem 21 osób. Oprócz pani doktor z Rzeszowa w tej grupie znalazł się także kapitan naszej reprezentacji Robert Lewandowski.

Co to jest Order Uśmiechu

To odznaczenie międzynarodowe, które trafiło już do setek ważnych dla dzieci postaci. Pomysł jego wręczania wymyśliła w 1968 r. redakcja nieistniejącego już dziennika KURIER POLSKI. Inspiracją redaktorów był wywiad z Wandą Chotomską, autorką wierzy i powieści dla dzieci. Pisarka opowiadała wtedy o emitowanej od 5 lat w telewizji – bardzo popularnej w tamtych czasach – dobranoce – Jacek i Agatka. Wspomniała wtedy o chłopcu ze szpitala, który chciał jakoś nagrodzić Jacka, bo ta postać dodawała mu wiele radości i sił do walki z chorobą, pozwalała o niej zapomnieć.

Medalem nagrodzono już ponad 900 osób z ponad 40 krajów. Zasada jest od lat niezmienna. Wnioski o nadanie odznaczenia wysyłają dzieci i młodzież. – Doskonale wiedzą, kto jest ich prawdziwym i najlepszym przyjacielem, okazuje im serce, daje radość – przyznają członkowie kapituły, którzy zbierają się dwa razy w roku – wiosną i jesienią, aby z wielu propozycji wybrać Damy i Kawalerów odznaczenia ze słoneczkiem.

order
Order Uśmiechu – lista laureatów | Fot. Orderuśmiechu.pl

Zobacz też:

Order Uśmiechu

Pistacjowe, ciasteczkowe… Ile zapłacimy za porcję lodów w Rzeszowie?

To 13 McDonald’s w regionie. Otwarto go w Jarosławiu

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj