21 C
Rzeszów
wtorek, 6 czerwca, 2023

Kamilek (†8) przegrał walkę o życie. Ojczym katował go bez litości. Polewał wrzątkiem, przypalał papierosami…

REKLAMA

Ośmioletni Kamilek z Częstochowy przeżył prawdziwe piekło na ziemi. Łamano mu kości i powodowano oparzenia. Nie miał szans, aby obronić się przed zwyrodniałym ojczymem i nieznającej litości matką. Maltretowane dziecko przez kilka tygodni walczyło o życie. Niestety, 8 maja chłopczyk zmarł w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Jak można było tak katować bezbronne dziecko? Kiedy chłopczyk na początku kwietnia trafił do szpitala okazało się, że ma spalone włosy, poparzenia głowy i klatki piersiowej. Ma też złamania obydwu rąk i nogi, a także blizny po wcześniejszych urazach. Był maltretowany od dawna. Dziecko poddawano istnym torturom: polewano wrzątkiem, przypalano papierosami, bito, kopano.

Gehennę dziecka przerwał biologiczny ojciec, który powiadomił służby.

Chłopczyk przebywał w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Lekarze walczyli o jego życie 35 dni. 8 maja szpital przekazał smutną wiadomość:

Kamilek zmarł dziś rano. Bezpośrednią przyczyną śmierci chłopca była postępująca niewydolność wielonarządowa. Doprowadziła do niej poważna choroba oparzeniowa i ciężkie zakażenie całego organizmu, spowodowane rozległymi, długo nieleczonymi ranami oparzeniowymi. Kamilek przez cały czas pobytu w szpitalu był głęboko nieprzytomny. Nie miał świadomości gdzie jest, ani co go spotkało. Ani przez chwilę nie cierpiał.

Oprawcami dziecka okazali się: 35-letnia matka Magdalena B. i 27-letni ojczym Dawid B., któremu wcześniej postawiono zarzut usiłowania zabójstwa. Oboje zwyrodniałych opiekunów trafiło do aresztu.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował, że złożył wniosek o zmianę kwalifikacji prawnej zarzutu dla ojczyma zmarłego 8-latka na zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem i znęcania się na dzieckiem ze szczególnym okrucieństwem.

Sąd wydał zarządzenie tymczasowe w sprawie sześciorga dzieci Magdaleny B., które mieszkały z nią i Dawidem B. Dwójka najmłodszych zostanie umieszczona w rodzinie zastępczej, a czwórki starszych – razem z Kamilem – w placówce opiekuńczo-wychowawczej.

Rodzina miała niebieską kartę

Rodzina wcześniej mieszkała w Olkuszu w Małopolsce. Okazało się, że chłopczyk wtedy uciekał z domu. Raz był odnaleziony w samej piżamce na ulicy i wychłodzony trafił do szpitala. Policja kontrolowała rodzinę. Interweniował MOPS, założył niebieską kartę. Rodzina zrobiła unik przed służbami. Przeprowadziła się do innego województwa. Ale dokumentacja podążyła za nimi. W czerwcu ub. roku pracownicy socjalni złożyli wniosek o umieszczenie dzieci w pieczy zastępczej, ale natychmiastowe decyzje sąd wydał dopiero teraz.

Areszt dla ojczyma
Areszt dla ojczyma. Mężczyzna odpowie za usiłowanie zabójstwa | Fot. KPP Częstochowa

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
21 ° C
21 °
21 °
52 %
4.1kmh
0 %
wt.
21 °
śr.
18 °
czw.
22 °
pt.
23 °
sob.
23 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu