14 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Ojciec podciął córce gardło, a potem sobie. Poszło o majątek

REKLAMA

Szokujące sceny w Lubaczowie. 69-letni Henryk O. poderżnął nożem swojej 38-letniej córce gardło, a później sam zranił się w szyję. Oboje trafili do szpitala. Do zdarzenia doszło na placu przed lubaczowską Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Powód ataku? Spór o majątek.

Dramatyczne sceny rozegrały się w poniedziałek 14 listopada. Służby ratunkowe zgłoszenie otrzymały około godz. 13. Na miejscu zaroiło się od karetek na sygnale i radiowozów.

miejsce zdarzenia1
Atak przed ARiMR w Lubaczowie. Policja zaznaczyła kredą miejsce ataku | Fot. Inres24.pl

– Było słychać pisk, krzyk. Potem wszędzie było widać krew. Wokół zgromadziła się grupka ludzi. Część osób wybiegła z urzędu. Ktoś szybko zadzwonił po pomoc – opowiada nam kobieta, który była na miejscu zdarzenia.

Według wstępnych ustaleń prokuratury, podłożem konfliktu były sprawy majątkowe. Ojciec chciał odebrać córce ziemię, którą podarował jej 5 lat temu. Przed wizytą u notariusza oboje stawili w Agencji Rolnictwa, aby sprawdzić, czy na gruncie nie ma zaległości. Okazało się, że jest dług i na parkingu doszło do kłótni.

Krwawe zdarzenie rozgrywało się na oczach żony napastnika, a zarazem matki rannej 38-latki. Starsza kobieta wzywała pomocy.

Ojciec i córka trafili do szpitala. 38-latka przeszła zabieg operacyjny. We wtorek, 15 listopada czuła się już na tyle dobrze, że postanowiła opuścić szpital na własne życzenie. Kobieta na stałe mieszka w Anglii. Do kraju wróciła tylko na 4 dni, aby rozliczyć się z ojcem.

Przesłuchanie i zarzuty w szpitalu

Stan seniora od początku był dużo poważniejszy. Miał przeciętą tętnicę szyjną. Tylko cudem udało się go uratować. Następnego dnia jego stan określano już „jako niezagrażający życiu”. 16 listopada odbyło się przesłuchanie mężczyzny. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, ale nie przyznał się do winy, odmówił składania zeznań. Nie chciał nawet podpisać protokołu.

Prokuratura skierowała wniosek o aresztowanie 69-latka i sąd umieścił go w areszcie. Mężczyzna trafił do zwykłej celi, okazało się, że został wypisany ze szpitala. Za zarzucane mu przestępstwo grozi dożywotnie więzienie.

Zobacz też:

Komunikat policji w sprawie zdarzenia w Lubaczowie

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj