30 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Odpust u Bernardynów w Rzeszowie. Podczas mszy święci się lilie

REKLAMA

Odpust u rzeszowskich Bernardynów. W sobotę przed bazyliką przy ul. Sokoła w Rzeszowie rozstawiły się stragany, a na nich lilie. To właśnie je się święci podczas mszy. A wszystko ku czci św. Antoniego z Padwy. Właśnie 13 czerwca obchodzimy jego liturgiczne wspomnienie.

Św. Antoni żył 36 lat. (1195-1231). Najbardziej znany jest jako patron rzeczy zagubionych. Ale tak naprawdę nie chodzi o zgubione klucze, ale o to co w życiu najważniejsze – miłość i wiarę. Jest wielkim dawcą nadziei.

W sobotę wierni do bazyliki w Rzeszowie przynoszą lilie. Można je kupić na straganach przed kościołem. Lilie święci się podczas każdej mszy św. To bardzo stary zwyczaj. Jest wyrazem wdzięczności ku czci świętego. On sam na wielu obrazach przedstawiany jest właśnie z lilią.

Płatki kwiatów, przechowywane w domu albo noszone, mają pomóc człowiekowi w chorobie i innych cierpieniach.

Podczas odpustu podczas mszy odbywa się także błogosławieństwo dzieci.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj