14.9 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Dzwon z Przemyśla pojechał do papieża. „Głos Nienarodzonych” ma budzić sumienia

Waży tonę i jest kolejnym wspaniałym dziełem legendarnej ludwisarni Jana Felczyńskiego w Przemyślu. To dzwon – „Głos Nienarodzonych”, który w Watykanie pobłogosławił i pierwszy w niego uderzył Ojciec Święty Franciszek. – Niech jego głos budzi sumienia stanowiących prawo – powiedział papież podczas specjalnej audiencji.

Kilka zdjęć na szybko z dzisiejszego spotkania z Papieżem na Watykanie. Piękne chwile…

Opublikowany przez Jan Felczynski's Bell Foundry / Pracownia Ludwisarska Jana Felczyńskiego Środa, 23 września 2020
REKLAMA

Dzwon ma przypominać, że życie ludzkie jest najważniejsze. Na jego pomysł wpadł Bogdan Romaniuk, wiceprezes fundacji „Życiu Tak”.

Dzwon odlano 26 sierpnia w Przemyślu. Ozdabia go specjalna ornamentyka – u dołu – kształty łańcuchów kodów genetycznych matki i ojca. Jest też odlew USG dziecka poczętego, nazwa i tablica z V przykazaniem – Nie zabijaj”.

Dzwon wróci z Watykanu do Polski i trafi do parafii Wszystkich Świętych w Kolbuszowej. Jednak będzie wykorzystywany poza świątynią, np. w marszach za życiem. W Polsce pierwszy raz – 24 marca przyszłego roku w Warszawie. Możliwe, że dzwon pojedzie także do Waszyngtonu na największy marsz za życiem w USA.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj