0.9 C
Rzeszów
niedziela, 27 listopada, 2022

Najnowsze

Dzwon z Przemyśla pojechał do papieża. „Głos Nienarodzonych” ma budzić sumienia

Waży tonę i jest kolejnym wspaniałym dziełem legendarnej ludwisarni Jana Felczyńskiego w Przemyślu. To dzwon – „Głos Nienarodzonych”, który w Watykanie pobłogosławił i pierwszy w niego uderzył Ojciec Święty Franciszek. – Niech jego głos budzi sumienia stanowiących prawo – powiedział papież podczas specjalnej audiencji.

Kilka zdjęć na szybko z dzisiejszego spotkania z Papieżem na Watykanie. Piękne chwile…

Opublikowany przez Jan Felczynski's Bell Foundry / Pracownia Ludwisarska Jana Felczyńskiego Środa, 23 września 2020
REKLAMA

Dzwon ma przypominać, że życie ludzkie jest najważniejsze. Na jego pomysł wpadł Bogdan Romaniuk, wiceprezes fundacji „Życiu Tak”.

Dzwon odlano 26 sierpnia w Przemyślu. Ozdabia go specjalna ornamentyka – u dołu – kształty łańcuchów kodów genetycznych matki i ojca. Jest też odlew USG dziecka poczętego, nazwa i tablica z V przykazaniem – Nie zabijaj”.

CZYTAJ TEŻ:  Ruszyła budowa nowego mostu na Sanie. Stanie obok historycznej konstrukcji

Dzwon wróci z Watykanu do Polski i trafi do parafii Wszystkich Świętych w Kolbuszowej. Jednak będzie wykorzystywany poza świątynią, np. w marszach za życiem. W Polsce pierwszy raz – 24 marca przyszłego roku w Warszawie. Możliwe, że dzwon pojedzie także do Waszyngtonu na największy marsz za życiem w USA.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
0.9 ° C
1.6 °
-0.2 °
95 %
2.1kmh
75 %
niedz.
3 °
pon.
3 °
wt.
4 °
śr.
5 °
czw.
3 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu