25 C
Rzeszów
czwartek, 1 czerwca, 2023

Noga z gazu! Na tej drodze działa już odcinkowy pomiar prędkości. Latem doszło tu do wielkiej tragedii

REKLAMA

Młode małżeństwo spieszyło się z dzieckiem do lekarza. Drogę zajechał im pijany pirat, który doprowadził do czołowego zderzenia. Zabici w wypadku rodzice osierocili trzech małych synków. Ta tragedia latem 2021 r. wstrząsnęła całą Polską. Doszło do niej na drodze w Jamnicy, która nazywana była przez miejscowych „trasą śmierci”. Aby zapobiec kolejnym wypadkom w tym miejscu uruchomiono teraz odcinkowy pomiar prędkości – trzeci na Podkarpaciu.

Nowy odcinkowy pomiar prędkości powstał na drodze 871 między Jamnicą a Stalową Wolą. Liczy 6,5 km. Został uruchomiony 30 grudnia 2021 r od godz. 12. Kierowcy muszą pilnować licznika. Dozwolona prędkość to 80 km/h. Kamera wylicza prędkość auta. Jeśli jest przekroczona dostaniemy zdjęcie i mandat. A ten może być bardzo surowy, po stawki kar mocno idą w górę od 1 stycznia 2022 r.

Mieszkańcy cieszą się, że odcinkowy pomiar uspokoi ruch na drodze, na której dotąd wielu piratów drogowych biło rekordy prędkości. Niestety, bardzo często kończyło się to wypadkami.

Przez osiem lat tylko na tej drodze zanotowano ponad 100 wypadków. 28 osób zostało rannych. 8 osób straciło życie.

To trzeci odcinkowy pomiar prędkości na Podkarpaciu. Dwa pozostałe znajdują się na drogach krajowych – w powiecie kolbuszowskim i krośnieńskim.

Odcinkowy pomiar prędkości. Gdzie działa na Podkarpaciu?

  • Droga nr 9 – Kolbuszowa-Kolbuszowa Górna – 2,5 km (powiat kolbuszowski)
  • Droga nr 19 – Iskrzynia – Krościenko Wyżne – 1,5 km (powiat krośnieński)
  • Droga 871 – Jamnica – Stalowa Wola – 6,5 km (powiat stalowowolski)
wypadek w jamnicy zajawka1

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
25 ° C
25 °
24.8 °
36 %
4.1kmh
0 %
czw.
25 °
pt.
19 °
sob.
16 °
niedz.
21 °
pon.
22 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu