21.6 C
Rzeszów
wtorek, 16 lipca, 2024

Teraz kierowca z dożywociem jechał z promilami i uciekł z miejsca kolizji

Odbierajcie pijakom samochody!

REKLAMA

Odbieranie samochodów miało być batem na potencjalnych zabójców, którzy wsiadają po pijanemu za kierownicą i prowokują tragedie. To dobra, sprawiedliwa ustawa! Po co ją psuć? Obecny rząd zapowiada zmiany.

Zmiany mają łagodzić przepisy, które dopiero zaczęły obowiązywać. Jeszcze nie przetarła się w pełni ścieżka nowego prawa. Nie ma jeszcze prawomocnych wyroków, które mają definitywnie odbierać pijakom samochody. Ale czy sędziowie będą mogli wypracować linię orzecznictwa w tych sprawach, skoro rząd już zapowiada modyfikację przepisów?

Odbiór samochodów to sprawiedliwa kara, choć w przypadku śmiertelnego wypadku nic nie jest w stanie zrekompensować skutków tragedii

Może być solidną przestrogą. Ale na razie średnio to działa. Przykładem jest ostatni przykład z Rzeszowa.

Mundurowi otrzymali zgłoszenie o kolizji, do jakiej doszło na ulicy Jasnej. Na miejscu ustalili przebieg zdarzenia.

Kierujący pojazdem marki Mini Cooper, który przewoził pasażerkę, podczas omijania zaparkowanego pojazdu, nie zachował należytej ostrożności i najechał na volkswagena. Kierujący mini, tuż po zdarzeniu odjechał z miejsca kolizji.

Policjanci szybko ustalili właściciela mini coopera i pojechali do miejsca jego zamieszkania. Na parkingu zauważyli samochód, w którym przebywali kierowca i pasażerka. Przebadali na zawartość alkoholu w organizmie 41-letniego kierującego z wynikiem 2,12 promila alkoholu. Ponadto w trakcie sprawdzenia okazało się, że mieszkaniec Rzeszowa od kilku lat posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj