17.5 C
Rzeszów
piątek, 24 marca, 2023

Od soboty możemy jeździć na Słowację

Słowacja zniosła ograniczenia wjazdu dla Polaków. Od 20 czerwca możemy znów swobodnie podróżować do tego kraju.

REKLAMA

Zgodnie decyzją władz słowackich Polska została dodana do listy państw, które zostały uznane za bezpieczne pod względem zagrożenia epidemicznego koronawirusem.

„Możliwy jest zarówno tranzyt w kierunku Polski jak i z Polski do innych krajów UE (Austria, Czechy, Węgry). Zniesione zostają obostrzenia w zakresie swobodnego przemieszczania się z Polski przez terytorium Słowacji w celach służbowych, zawodowych, turystycznych, odwiedzin i innych” – czytamy w komunikacie Ambasady RP w Bratysławie.

Polska granice z krajami UE otworzyła 13 czerwca. Nadal obowiązywały jednak ograniczenia na wschodniej granicy. Są jednak zmiany.

Od 16 czerwca wznowione zostają całodobowe odprawy graniczne samochodów osobowych oraz ciężarowych na drogowym przejściu granicznym w Medyce (nie dotyczy ruchu pociągów osobowych). Kontynuowane są odprawy ruchu pieszego.

CZYTAJ TEŻ:  Co mu zawiniły drzwi?!

Kontrole dokonywane są również na przejściu granicznym w Korczowej (ruch osobowy oraz towarowy).

18 czerwca ukraińska Straż Graniczna poinformowała, że w związku z rozporządzeniem Rządu Ukrainy, tamtejsze służby wznawiają odprawy autobusów wykonujących transport międzynarodowy.

[yop_poll id=”19″]

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
17.5 ° C
18.3 °
16.9 °
48 %
8.8kmh
0 %
pt.
17 °
sob.
14 °
niedz.
12 °
pon.
9 °
wt.
4 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu