20.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Nowy sprzęt dla strażaków. Pomoże w akcjach desantowych

REKLAMA

Aby nieść skutecznie pomoc, trzeba mieć dobry i niezawodny sprzęt. Do straży pożarnej w Rzeszowie trafiły właśnie dwa specjalne hełmy, które pomogą ratownikom prowadzić akcje z wykorzystaniem śmigłowca.

Są jak komandosi i duże wysokości im nie straszne. W rzeszowskiej straży działa Specjalistyczna Grupy Ratownictwa Wysokościowego „Rzeszów-1”. Wśród nich są strażacy, którzy mają uprawnienia do prowadzenia działań z udziałem śmigłowca. To oni wykonują bardzo trudne akcje desantowe. Opuszczają się na linie do poszkodowanego i wciągają na pokład maszyny.

Takie zadania wykonywane są zespołowo. Wtedy najważniejsza jest komunikacja między ratownikiem, operatorem i pilotem. Łączność umożliwiają specjalne hełmy lotnicze, które pozwalają odbierać i nadawać radiowe komunikaty głosowe.

Właśnie dwa takie nowe hełmy dostosowane do śmigłowców, z którymi współpracują strażacy trafiły do jednostki w Rzeszowie. Niedawno zostały przetestowane z „Sokołem” Straży Granicznej i policyjnym Black Hawkiem.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj