6.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 marca, 2023

Nowy rok akademicki. Uniwersytet Rzeszowski ogłosił zasady

1 września uczniowie wrócili do szkół, a 1 października studenci wrócą na uczelnie. Jak będzie wyglądała organizacja zajęć w warunkach trwającej nadal pandemii? Uniwersytet Rzeszowski ogłosił właśnie zasady.

REKLAMA

Uczelnia zdecydowała, że w salach i pracowniach nie trzeba będzie nosić maseczek lub przyłbic. Jednak w zamkniętej przestrzeni wspólnej – będzie obowiązywał nakaz zakrywania nosa i ust.

▶︎ Będzie mieszany tryb zajęć.

W formie tradycyjnej (w kontakcie bezpośrednim) odbywać się będą:

  • Zajęcia na studiach licencjackich, uzupełniających magisterskich i jednolitych magisterskich na I roku, na wszystkich kierunkach z wyłączeniem wykładów dla grup powyżej 50 osób.
  • Zajęcia, dla których osiągnięcie założonych efektów kształcenia możliwe jest jedynie w formie tradycyjnej, tj.: laboratoria, hospitacje, zajęcia warsztatowe i terenowe – dla roczników II-V lub II-III i II rok II stopnia – jeśli liczebność grup i zaplecze lokalowe umożliwią zachowanie reżimu sanitarnego, z wyłączeniem grup wykładowych przekraczających 50 os. (w tym przypadku forma zdalna).
CZYTAJ TEŻ:  Szukają nastolatka. Wskoczył do rzeki uciekając przed policją

W formie zdalnej:

  • Zajęcia, dla których osiągnięcie założonych efektów kształcenia jest możliwe przy wykorzystaniu metod i narzędzi kształcenia na odległość zarówno w formie synchronicznej, jak też asynchronicznej,- zajęcia, które ze względów logistycznych nie mogą odbywać się przy zachowaniu reżimu sanitarnego.
  • Lektoraty języków obcych będą realizowane zdalnie w trybie synchronicznej interakcji.- Zajęcia ogólnouczelniane będą realizowane wyłącznie w formie zdalnej.Zajęcia na studiach niestacjonarnych, w Szkole Doktorskiej, na studiach doktoranckich oraz podyplomowych będą planowane tak, aby zapewnić przewidziane wytycznymi GIS i MNiSW warunki umożliwiające przestrzeganie reżimu sanitarnego.

▶︎ Dyżury prowadzących są planowane zarówno w formie tradycyjnej, jak również zdalnej.

▶︎ AKADEMIKI – zakwaterowanie w Domach Studenckich UR jest możliwe. Zainteresowani będą kwaterowani pojedynczo, niezależnie od nominalnego przeznaczenia pokoju. Dopuszcza się możliwość zakwaterowania dwóch osób w pokoju, o ile mieszkający wspólnie złożą oświadczenie o świadomości ryzyka.

CZYTAJ TEŻ:  Parafianie pożegnali swojego pasterza

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
6.5 ° C
7.7 °
5.2 °
92 %
3.1kmh
100 %
pon.
6 °
wt.
4 °
śr.
6 °
czw.
9 °
pt.
10 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu