25 C
Rzeszów
środa, 17 lipca, 2024

Tu pacjenci będą leczyć płuca w komfortowych warunkach

Choroba nie wybiera, ale kiedy się zdarzy jest tylko jedno pragnienie – aby ją pokonać, aby wszystko było dobrze. Wtedy pomocą są lekarze. Od nich zależy najwięcej, ale ważny jest też sprzęt oraz miejsce, w którym odbywa się leczenie. Najlepsze z możliwych warunków otrzymali teraz pacjenci w Rzeszowie. Otwarto właśnie nowoczesny pawilon w rozbudowanym Podkarpackim Centrum Chorób Płuc przy ul. Lubelskiej.

Nowy szpitalny gmach ma wszystko z najwyższej półki. Wydano na to 46 mln zł. Do rozbudowanego 5-kondygnacyjnego budynku przeniesione i wyposażone zostały: Klinika Gruźlicy i Chorób Płuc oraz Klinika Pulmonologii i Chemioterapii.

To nie koniec prac. Szpital kończy przygotowania do przetargu na kolejne etapy projektu. W następnych dwóch latach powstaną m.in.: oddział rehabilitacji pulmonologicznej, kompleks Poradni Chirurgii Klatki Piersiowej z Pracownią Bronchoskopii oraz nowoczesna Izba Przyjęć. Dzięki temu pacjenci, w tym osoby po przebytym wirusie Covid-19, otrzymają kompleksową opiekę.

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj