28 C
Rzeszów
piątek, 19 lipca, 2024

Wielki dramat pana Zbigniewa. Na stare lata stracił wszystko

REKLAMA

Dwa nieszczęścia, jedno po drugim, spadło na pana Zbigniewa Kowala (63 l.) z Nowego Borka pod Rzeszowem. Najpierw stracił pracę, a tydzień później spalił mu się dom. Urząd Gminy w Błażowej zaapelował o pomoc.

Dom miał ponad 200 lat, budowany jeszcze przez pradziadka. Mężczyzna mieszkał w nim samotnie. W nim się wychował, w nim do końca opiekował się rodzicami.

Do pożaru doszło 11 września. Mężczyzna był na polu, zbierał ziemniaki. Kiedy przybiegł na miejsce, budynek płonął jak pochodnia. Nic nie udało się uratować.

Pan Zbigniew zamieszkał w pomieszczeniu po byłym kurniku. Budynek wymaga jednak gruntownego remontu i modernizacji – m.in. wykończenia ścian oraz podłóg, wymiany dachu, dobudowania łazienki, a także doposażenia w niezbędne meble, sprzęt gospodarstwa domowego oraz przedmioty użytku codziennego. Niezbędne jest również zaopatrzenie budynku we wszelkie media tj. przyłącza prądu, wody, kanalizacji, ogrzewania, jak również z uwagi na zbliżający się okres jesienno – zimowy niezbędna jest budowa komina i docieplenie budynku.

Przydałyby się nie tylko materiały budowlane, ale również narzędzia. – Miałem szlifierki, wiertarki. Dużo umiem sam zrobić, ale teraz nie mam czym – mówi mężczyzna.

O pomoc zaapelował Urząd Gminy w Błażowej. W swoim komunikacie, napisali:

Nie możemy pozostać obojętni na los człowieka dotkniętego nieszczęściem. Postarajmy się na miarę naszych możliwości wesprzeć potrzebującego. Każda nawet najmniejsza wpłata pozwoli Panu Zbigniewowi Kowalowi przywrócić wiarę i nadzieję w lepsze jutro.

Urząd Gminy uruchomił specjalne konto. Wpłat można dokonywać na konto:

BS Błażowa 15 9158 0001 2001 0001 9031 0001 z dopiskiem „Pomoc dla pogorzelca z Nowego Borku”

W razie chęci uzyskania jakichkolwiek informacji lub przekazania pomocy rzeczowej dla poszkodowanego można kontaktować się z Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Błażowej, ul. 3 Maja 15, 36 – 030 Błażowa, osobiście lub pod numerem telefonu: 17 / 2297002 wew. 58.

pozar w nowym borku2
Pan Zbigniew stracił wszystko | Fot. LM

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj