24 C
Rzeszów
sobota, 22 czerwca, 2024

Otworzą galerie, ale uczniowie zostają w domach. Premier ogłosił nowe zasady

REKLAMA

Pandemia nie słabnie. Wprowadzone wcześniej obostrzenia nadal wiele branż pozostawia w lockdownie, ale ponownie zaczną działać galerie handlowe i wielkie sklepy przemysłowe. Uczniowie jeszcze długo nie wrócą do szkół. Nowe zasady w sobotę, 21 listopada, ogłosił premier Mateusz Morawiecki.

Oto najnowsze decyzje rządu:

– Od soboty (28 listopada) placówki handlowe (galerie i sklepy meblowe) będą mogły ponownie działać, ale w najwyższym reżimie sanitarnym. To oznacza, że będzie obowiązywał w nich limit osób – maksymalnie 1 os. na 15 m2.

– Będą dwie niedziele handlowe – 13 i 20 grudnia.

– Kluby fitness, siłownie, kina, placówki kultury – nadal pozostają zamknięte, co najmniej do 27 grudnia. Bez zmian pozostają ograniczenia dotyczące komunikacji, kościołów, gastronomii, zgromadzeń.

– Szkoły. Nadal obowiązuje nauczanie zdalne do 23 grudnia. Potem jest przerwa świąteczna, a po niej od razu ferie zimowe. Ferie będą skumulowane, w jednym terminie w całym kraju. Odbędą się od 4 do 17 stycznia.

Premier apeluje, by ograniczyć wyjazdy świąteczne, aby nie planować dużych spotkań rodzinnych. Możliwe, że będą wprowadzone jeszcze dodatkowe ograniczenia w tym zakresie.

Podczas sobotniej konferencji poinformowano, że Podkarpacie jest wytypowane, jako jedno z 3 województw w Polsce, do przeprowadzenia badań przesiewowych na koronawirusa. Dotyczyłyby one większości mieszkańców.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj