27.1 C
Rzeszów
niedziela, 3 lipca, 2022

Najnowsze

Otworzą galerie, ale uczniowie zostają w domach. Premier ogłosił nowe zasady

Pandemia nie słabnie. Wprowadzone wcześniej obostrzenia nadal wiele branż pozostawia w lockdownie, ale ponownie zaczną działać galerie handlowe i wielkie sklepy przemysłowe. Uczniowie jeszcze długo nie wrócą do szkół. Nowe zasady w sobotę, 21 listopada, ogłosił premier Mateusz Morawiecki.

REKLAMA

Oto najnowsze decyzje rządu:

– Od soboty (28 listopada) placówki handlowe (galerie i sklepy meblowe) będą mogły ponownie działać, ale w najwyższym reżimie sanitarnym. To oznacza, że będzie obowiązywał w nich limit osób – maksymalnie 1 os. na 15 m2.

– Będą dwie niedziele handlowe – 13 i 20 grudnia.

– Kluby fitness, siłownie, kina, placówki kultury – nadal pozostają zamknięte, co najmniej do 27 grudnia. Bez zmian pozostają ograniczenia dotyczące komunikacji, kościołów, gastronomii, zgromadzeń.

– Szkoły. Nadal obowiązuje nauczanie zdalne do 23 grudnia. Potem jest przerwa świąteczna, a po niej od razu ferie zimowe. Ferie będą skumulowane, w jednym terminie w całym kraju. Odbędą się od 4 do 17 stycznia.

Premier apeluje, by ograniczyć wyjazdy świąteczne, aby nie planować dużych spotkań rodzinnych. Możliwe, że będą wprowadzone jeszcze dodatkowe ograniczenia w tym zakresie.

Podczas sobotniej konferencji poinformowano, że Podkarpacie jest wytypowane, jako jedno z 3 województw w Polsce, do przeprowadzenia badań przesiewowych na koronawirusa. Dotyczyłyby one większości mieszkańców.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
27.1 ° C
27.2 °
27 °
37 %
2.1kmh
0 %
niedz.
26 °
pon.
32 °
wt.
26 °
śr.
24 °
czw.
24 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu