13.5 C
Rzeszów
sobota, 24 lutego, 2024

Garaże na dwa kółka. Rowerzyści zachwyceni

REKLAMA

Teraz można zostawić swój rower bezpiecznie – pod dachem! Właśnie na ul. Błogosławionej Karoliny w Rzeszowie oddano specjalne wiaty dla jednośladów. Będą mogli z nich korzystać uczniowie, ale też mieszkańcy osiedla.

Pierwsze rowerowe garaże zbudowano na osiedlu Nowe Miasto. – My też takie chcemy! – zawołali mieszkańcy z ul. Błogosławionej Karoliny.

Prośbę spełniło miasto. Właśnie przy Szkole Podstawowej nr 18 oddano wiaty, w których można zaparkować 48 pojazdów. Jest też wydzielone miejsce na hulajnogi.

Kilka dni temu nowe wiaty otworzył prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek i zapowiedział, że takich obiektów będzie więcej. Rozwijana będzie również sieć dróg rowerowych. – W ten sposób zachęcamy do korzystania z ekologicznych form transportu. Dzięki temu będziemy miastem czystym i przyjaznym środowisku – zaznacza prezydent.

Nowe wiaty przy szkole są modułowe. To oznacza, że w każdej chwili można je łatwo powiększyć o dodatkowe boksy. Wyposażono je w oświetlenie z czujnikiem ruchu. Obiekt jest samowystarczalny energetycznie, bo prąd zapewniają panele fotowoltaiczne.

Budowa wiat kosztowała 156 tysięcy złotych. Zajęła dwa tygodnie.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj