8.8 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Więcej rekreacji na os. Nowe Miasto w Rzeszowie

REKLAMA

Kolorowa, wijąca się niczym wstęga, rabata bylinowa, w której zakolach stworzone będą zakątki tematyczne będzie motywem przewodnim terenów rekreacyjnych, które powstaną na osiedlu Nowe Miasto.

Nowe Miasto jest kolejnym z rzeszowskich osiedli, które w tym roku wzbogaci się o nowe zielone tereny rekreacyjne. Do przetargu na realizację tej inwestycji zgłosiły się cztery firmy. Wybrana została oferta firmy Kris-Bud z Jasienicy Rosielnej. Koszt tego zadania to 285 tys. zł.

Przestrzeń rekreacyjna powstanie na terenach znajdujących się pomiędzy Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 4 a Przedszkolem nr 38. Jej główną częścią będzie kolorowa rabata, w której zakolach powstaną rozmaite zakątki tematyczne. Pierwszy – edukacyjny pozwoli obserwować zjawiska naukowe związane z ruchem ziemi (zegar słoneczny) i przekazywaniem i zachowaniem energii (wahadło Newtona). W drugim zakolu ustawione zostaną plenerowe instrumenty muzyczne: bębny, aerofon, dzwony rurowe i cymbały. W kolejnym pojawią się kostki wiedzy czyli słupy z informacjami na temat owadów zapylających, roślin miododajnych i energii drzew, które pozwolą dzieciom poznać nowe organizmy i zachęcą je do szukania ich w swoim otoczeniu. W tym miejscu zamontowane też będą „domki” dla dzikich owadów. Bazą pokarmową dla nich, poza kwitnącymi bylinami, będą także rośliny tworzące łąkę kwietną. W ramach tej inwestycji ustawione zostaną także ławki w kształcie plastrów miodu. Zadanie zostanie wykonane w tym roku.

Źródło Urząd Miasta w Rzeszowie

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj