16.8 C
Rzeszów
piątek, 9 czerwca, 2023

Więcej rekreacji na os. Nowe Miasto w Rzeszowie

REKLAMA

Kolorowa, wijąca się niczym wstęga, rabata bylinowa, w której zakolach stworzone będą zakątki tematyczne będzie motywem przewodnim terenów rekreacyjnych, które powstaną na osiedlu Nowe Miasto.

Nowe Miasto jest kolejnym z rzeszowskich osiedli, które w tym roku wzbogaci się o nowe zielone tereny rekreacyjne. Do przetargu na realizację tej inwestycji zgłosiły się cztery firmy. Wybrana została oferta firmy Kris-Bud z Jasienicy Rosielnej. Koszt tego zadania to 285 tys. zł.

Przestrzeń rekreacyjna powstanie na terenach znajdujących się pomiędzy Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 4 a Przedszkolem nr 38. Jej główną częścią będzie kolorowa rabata, w której zakolach powstaną rozmaite zakątki tematyczne. Pierwszy – edukacyjny pozwoli obserwować zjawiska naukowe związane z ruchem ziemi (zegar słoneczny) i przekazywaniem i zachowaniem energii (wahadło Newtona). W drugim zakolu ustawione zostaną plenerowe instrumenty muzyczne: bębny, aerofon, dzwony rurowe i cymbały. W kolejnym pojawią się kostki wiedzy czyli słupy z informacjami na temat owadów zapylających, roślin miododajnych i energii drzew, które pozwolą dzieciom poznać nowe organizmy i zachęcą je do szukania ich w swoim otoczeniu. W tym miejscu zamontowane też będą „domki” dla dzikich owadów. Bazą pokarmową dla nich, poza kwitnącymi bylinami, będą także rośliny tworzące łąkę kwietną. W ramach tej inwestycji ustawione zostaną także ławki w kształcie plastrów miodu. Zadanie zostanie wykonane w tym roku.

Źródło Urząd Miasta w Rzeszowie

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
16.8 ° C
17.7 °
15.2 °
92 %
2.6kmh
0 %
czw.
17 °
pt.
20 °
sob.
19 °
niedz.
17 °
pon.
11 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu