30 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Nowe radiowozy dla podkarpackiej drogówki

REKLAMA

Cztery nowe radiowozy – hybrydowe toyoty corolla trafią do policjantów z drogówki w regionie. Nowe auta są oszczędne, ciche i ekologiczne.

Radiowozy w policji jeżdżą na okrągło, pokonują setki kilometrów i czas ich służby to 6-8 lat. Potem koszt napraw i utrzymania takiego pojazdu jest nieopłacalny. Dlatego mundurowi muszą stale wymieniać swój tabor.

Kiedyś w policji królowały polonezy, potem volkswageny. Teraz używane są przeróżne marki. Ostatni zakup to toyoty corolla w wersji kombi, z napędem hybrydowym i automatyczną skrzynią biegów.

Jeden radiowóz kosztował 104 tys. zł | Fot. Podkarpacka Policja

Auta wyposażone są w silniki 1,8 VVT, o mocy całkowitej 125 kw, z których 73 kw przypada na silnik spalinowy, a 53 kw generuje silnik elektryczny. – Zalety to przede wszystkim niskie zużycie paliwa, cicha praca motoru i niska emisja spalin. Każdy samochód kosztował ponad 104 tys. złotych – chwalą nowe cacka policjanci.

Zakup radiowozów został sfinansowany z Programu Modernizacji Policji, przy wsparciu ze środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Nowe radiowozy trafią do policjantów ruchu drogowego komendy powiatowej w Łańcucie oraz komend miejskich w Rzeszowie, Przemyślu i Tarnobrzegu.

Zobacz też:

Sierżant ocalił życie emerytce. Wyprowadził ją z płonącego domu

Ratunek przed komendą. Szybka akcja ocaliła życie emeryta

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj