16.2 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Nowe porządki w Ratuszu

REKLAMA

Dzieje się w rzeszowskim Ratuszu. Obecny komisarz miasta – Marek Bajdak nie zamierza być tylko administratorem i wprowadza swoje porządki. Podjął decyzję o zmniejszeniu liczby osób w Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej.

Komisja to organ doradczy prezydenta w sprawach planowania i zagospodarowania przestrzennego. Wcześniej zasiadało w niej 19 osób. Teraz zespół będzie się składał z 12 specjalistów.

– Osoby, które nie będą już pracować w komisji, to byli głównie miejscy urzędnicy. Uznałem, że skoro komisja ma być ciałem doradczym prezydenta, to niech składa się wyłącznie z osób z zewnątrz – tłumaczy Marek Bajdak.

W nowym składzie komisji są architekci, którzy pracowali w niej do tej pory. Oprócz nich znalazło się także dwóch specjalistów z Politechniki Rzeszowskiej – urbanista i transportowiec oraz ekspert z Uniwersytetu Rzeszowskiego zajmujący się kwestiami ochrony środowiska.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj