13.3 C
Rzeszów
piątek, 24 marca, 2023

Nowe ogniska koronawirusa. Zakażeni lekarze i księża

We wtorek 11 osób, a w środę 5 – przybywa przypadków koronawirusa na Podkarpaciu, a takich wzrostów nie notowano od dawna. Zakażenie wykryto m. in. u trzech lekarzy Szpitala Klinicznego nr 1 w Rzeszowie, a także u trzech księży.

REKLAMA

Zakażenie koronawirusem w szpitalu przy ul. Szopena w Rzeszowie potwierdzono we wtorek u 3 lekarzy Kliniki Nefrologii, a także 70-letniego pacjenta. Oddział zamknięto, ale prawdopodobnie w poniedziałek znów zacznie działać, bo testy nie wykazały infekcji u pozostałej załogi. Sąsiadująca z tym oddziałem stacja dializ działa bez żadnych zakłóceń. Pacjenci przed zabiegiem poddawani są testom.

Po tym jak na covid-19 zachorował ksiądz z parafii pw. Błogosławionej Karoliny Kózki przy ul. Kościelnej w Rzeszowie, kwarantanną objęto 4 pozostałych kapłanów z tej parafii. Dotychczasowe testy nie potwierdziły u nich zakażenia, ale kościół pozostaje zamknięty.

CZYTAJ TEŻ:  70-latek potrącony przez szynobus

Kwarantanną objęto również duchownych z parafii w Malawie pod Rzeszowem. Na kwarantannie przebywa także ks. biskup senior Kazimierz Górny. Wykonane u niego testy dały wynik negatywny. U dwóch jego dwóch współpracowników – księży z pałacu biskupiego w Rzeszowie, potwierdzono infekcję. Zarazili się od księdza z Bł. Karoliny.

[yop_poll id=”10″]

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
13.3 ° C
14.4 °
12 °
62 %
4.1kmh
0 %
pt.
17 °
sob.
15 °
niedz.
12 °
pon.
8 °
wt.
-0 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu