30 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Nowe ogniska koronawirusa. Zakażeni lekarze i księża

REKLAMA

We wtorek 11 osób, a w środę 5 – przybywa przypadków koronawirusa na Podkarpaciu, a takich wzrostów nie notowano od dawna. Zakażenie wykryto m. in. u trzech lekarzy Szpitala Klinicznego nr 1 w Rzeszowie, a także u trzech księży.

Zakażenie koronawirusem w szpitalu przy ul. Szopena w Rzeszowie potwierdzono we wtorek u 3 lekarzy Kliniki Nefrologii, a także 70-letniego pacjenta. Oddział zamknięto, ale prawdopodobnie w poniedziałek znów zacznie działać, bo testy nie wykazały infekcji u pozostałej załogi. Sąsiadująca z tym oddziałem stacja dializ działa bez żadnych zakłóceń. Pacjenci przed zabiegiem poddawani są testom.

Po tym jak na covid-19 zachorował ksiądz z parafii pw. Błogosławionej Karoliny Kózki przy ul. Kościelnej w Rzeszowie, kwarantanną objęto 4 pozostałych kapłanów z tej parafii. Dotychczasowe testy nie potwierdziły u nich zakażenia, ale kościół pozostaje zamknięty.

Kwarantanną objęto również duchownych z parafii w Malawie pod Rzeszowem. Na kwarantannie przebywa także ks. biskup senior Kazimierz Górny. Wykonane u niego testy dały wynik negatywny. U dwóch jego dwóch współpracowników – księży z pałacu biskupiego w Rzeszowie, potwierdzono infekcję. Zarazili się od księdza z Bł. Karoliny.

[yop_poll id=”10″]

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj