15.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Nowe lotnisko w Radomiu. Konkurencja dla Jasionki?

REKLAMA

Lotnisk ci u nas dostatek. Czy się tylko zdołają utrzymać? Właśnie otwarto nowy port w Radomiu.

Według rządu i lokalnych władz, budowa portu lotniczego Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 r. to odpowiedź na potrzeby podróżujących i szansa rozwojowa dla regionu. Nowe lotnisko to ponad 400 miejsc pracy. Obiekt odciąży dotychczasowe porty lotnicze – Warszawa-Chopina oraz Warszawa-Modlin, które często są na granicy przepustowości.

Lotnisko Warszawa-Radom będzie oferować nowe, komfortowe połączenia w różnych zagranicznych kierunkach. W czasie nadchodzącego sezonu letniego z lotniska będą korzystać Polskie Linie Lotnicze LOT oraz linie czarterowe działające na zlecenie biur podróży. LOT poleci stąd m.in. do Paryża, Rzymu, Tirany i Warny.

Terminal jest gotowy na przyjęcie około 3 mln pasażerów z możliwością rozbudowy tak, by mogło to być 9 mln. Parking przy lotnisku do połowy maja będzie bezpłatny.

Co oferuje nowy port lotniczy?
  • Lotnisko Warszawa-Radom to:
  • najnowocześniejszy port lotniczy w Polsce. Łączy najlepsze praktyki oraz najwyższe standardy bezpieczeństwa w transporcie lotniczym.
  • Lotnisko znajduje się tylko 3 km od centrum Radomia. Ułatwi dojazd mieszkańcom miasta. 
  • Budynek ma powierzchnię ponad 30 tys. m2. Zapewni on pasażerom komfort i pozwoli uniknąć tłoku.
  • W terminalu ulokowane zostaną restauracje, sklepy duty free, czy pokoje opieki nad dziećmi.
  • W strefie ogólnodostępnej powstanie multimedialne centrum rozrywki i edukacji, które ukaże sekrety latania i podróży kosmicznych.
  • Z Warszawy zostały uruchomione specjalne połączenia autobusowe, których kursy będą dopasowane do siatki połączeń lotniczych.
  • W II kwartale zakończą się inwestycje kolejowe, które pozwolą by pociągi na trasie Warszawa – Radom mogły poruszać się z prędkością 160 km/h, dzięki czemu czas podróży skróci się nawet do 1h i 16 minut.

Jasionka nie ma co się obawiać. Radom jest dalej niż Lublin i Kraków. Podrzeszowskie lotnisko przeżywa prawdziwy rozkwit i notuje rekordy. Samoloty lądują jeden za drugim, rośnie ruch towarowy i pasażerski.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj