2.1 C
Rzeszów
czwartek, 7 grudnia, 2023

Nowe lotnisko w Radomiu. Konkurencja dla Jasionki?

REKLAMA

Lotnisk ci u nas dostatek. Czy się tylko zdołają utrzymać? Właśnie otwarto nowy port w Radomiu.

Według rządu i lokalnych władz, budowa portu lotniczego Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 r. to odpowiedź na potrzeby podróżujących i szansa rozwojowa dla regionu. Nowe lotnisko to ponad 400 miejsc pracy. Obiekt odciąży dotychczasowe porty lotnicze – Warszawa-Chopina oraz Warszawa-Modlin, które często są na granicy przepustowości.

Lotnisko Warszawa-Radom będzie oferować nowe, komfortowe połączenia w różnych zagranicznych kierunkach. W czasie nadchodzącego sezonu letniego z lotniska będą korzystać Polskie Linie Lotnicze LOT oraz linie czarterowe działające na zlecenie biur podróży. LOT poleci stąd m.in. do Paryża, Rzymu, Tirany i Warny.

Terminal jest gotowy na przyjęcie około 3 mln pasażerów z możliwością rozbudowy tak, by mogło to być 9 mln. Parking przy lotnisku do połowy maja będzie bezpłatny.

Co oferuje nowy port lotniczy?
  • Lotnisko Warszawa-Radom to:
  • najnowocześniejszy port lotniczy w Polsce. Łączy najlepsze praktyki oraz najwyższe standardy bezpieczeństwa w transporcie lotniczym.
  • Lotnisko znajduje się tylko 3 km od centrum Radomia. Ułatwi dojazd mieszkańcom miasta. 
  • Budynek ma powierzchnię ponad 30 tys. m2. Zapewni on pasażerom komfort i pozwoli uniknąć tłoku.
  • W terminalu ulokowane zostaną restauracje, sklepy duty free, czy pokoje opieki nad dziećmi.
  • W strefie ogólnodostępnej powstanie multimedialne centrum rozrywki i edukacji, które ukaże sekrety latania i podróży kosmicznych.
  • Z Warszawy zostały uruchomione specjalne połączenia autobusowe, których kursy będą dopasowane do siatki połączeń lotniczych.
  • W II kwartale zakończą się inwestycje kolejowe, które pozwolą by pociągi na trasie Warszawa – Radom mogły poruszać się z prędkością 160 km/h, dzięki czemu czas podróży skróci się nawet do 1h i 16 minut.

Jasionka nie ma co się obawiać. Radom jest dalej niż Lublin i Kraków. Podrzeszowskie lotnisko przeżywa prawdziwy rozkwit i notuje rekordy. Samoloty lądują jeden za drugim, rośnie ruch towarowy i pasażerski.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj