16.8 C
Rzeszów
piątek, 9 czerwca, 2023

Platan przed ratuszem. Ma być na wieki

REKLAMA

Nie jest już smutno, nie jest już pusto. Jest zielono! Na Rynek w Rzeszowie wróciło drzewo. To platan, który został posadzony na miejscu wyciętej rok temu spróchniałej akacji.

Platan to całkiem dorodna sadzonka. Na początek liczy teraz około 4 metrów wysokości. Ten gatunek może wystrzelić w górę nawet na 50 metrów!

A dlaczego nie akacja? – Akcja okazała się zbyt delikatna – uważają urzędniczy. Stare drzewo rosło przez lata, ale w lipcu 2021 r. konary połamała wichura. Do tego okazało się, że drzewo jest całkowicie spróchniałe i nic już z niego nie będzie. Dla bezpieczeństwa ścięto pień i usunięto korzeń.

Platan ma być trwalszy i mocniejszy. Na Rynku będzie miał luksusowo. Zadbano o odpowiedni system nawadniania i dobrą jakość gleby. Wystarczy tylko kibicować, aby drzewko się przyjęło, pięknie rosło i przetrwało wieki!

Zobacz też:

Nie ma już akcji na Rynku. Dobiła ją wichura

Ekologiczny piknik w Parku Papieskim. Posadź drzewo z prezydentem, zabierz sadzonkę do domu i skosztuj miodu od rzeszowskich pszczółek!

Skwerek z ławeczkami zamiast zaparkowanych aut

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
16.8 ° C
17.7 °
15.2 °
92 %
2.6kmh
0 %
czw.
17 °
pt.
20 °
sob.
19 °
niedz.
17 °
pon.
11 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu