27.4 C
Rzeszów
czwartek, 18 lipca, 2024

Platan przed ratuszem. Ma być na wieki

REKLAMA

Nie jest już smutno, nie jest już pusto. Jest zielono! Na Rynek w Rzeszowie wróciło drzewo. To platan, który został posadzony na miejscu wyciętej rok temu spróchniałej akacji.

Platan to całkiem dorodna sadzonka. Na początek liczy teraz około 4 metrów wysokości. Ten gatunek może wystrzelić w górę nawet na 50 metrów!

A dlaczego nie akacja? – Akcja okazała się zbyt delikatna – uważają urzędniczy. Stare drzewo rosło przez lata, ale w lipcu 2021 r. konary połamała wichura. Do tego okazało się, że drzewo jest całkowicie spróchniałe i nic już z niego nie będzie. Dla bezpieczeństwa ścięto pień i usunięto korzeń.

Platan ma być trwalszy i mocniejszy. Na Rynku będzie miał luksusowo. Zadbano o odpowiedni system nawadniania i dobrą jakość gleby. Wystarczy tylko kibicować, aby drzewko się przyjęło, pięknie rosło i przetrwało wieki!

Zobacz też:

Nie ma już akcji na Rynku. Dobiła ją wichura

Ekologiczny piknik w Parku Papieskim. Posadź drzewo z prezydentem, zabierz sadzonkę do domu i skosztuj miodu od rzeszowskich pszczółek!

Skwerek z ławeczkami zamiast zaparkowanych aut

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj