10.8 C
Rzeszów
czwartek, 6 października, 2022

Najnowsze

Platan przed ratuszem. Ma być na wieki

Nie jest już smutno, nie jest już pusto. Jest zielono! Na Rynek w Rzeszowie wróciło drzewo. To platan, który został posadzony na miejscu wyciętej rok temu spróchniałej akacji.

REKLAMA

Platan to całkiem dorodna sadzonka. Na początek liczy teraz około 4 metrów wysokości. Ten gatunek może wystrzelić w górę nawet na 50 metrów!

A dlaczego nie akacja? – Akcja okazała się zbyt delikatna – uważają urzędniczy. Stare drzewo rosło przez lata, ale w lipcu 2021 r. konary połamała wichura. Do tego okazało się, że drzewo jest całkowicie spróchniałe i nic już z niego nie będzie. Dla bezpieczeństwa ścięto pień i usunięto korzeń.

Platan ma być trwalszy i mocniejszy. Na Rynku będzie miał luksusowo. Zadbano o odpowiedni system nawadniania i dobrą jakość gleby. Wystarczy tylko kibicować, aby drzewko się przyjęło, pięknie rosło i przetrwało wieki!

Zobacz też:

Nie ma już akcji na Rynku. Dobiła ją wichura

CZYTAJ TEŻ:  Senior zabłądził na grzybach. Noc spędził w lesie

Ekologiczny piknik w Parku Papieskim. Posadź drzewo z prezydentem, zabierz sadzonkę do domu i skosztuj miodu od rzeszowskich pszczółek!

Skwerek z ławeczkami zamiast zaparkowanych aut

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
10.8 ° C
11.1 °
10.2 °
78 %
6.2kmh
0 %
czw.
20 °
pt.
19 °
sob.
19 °
niedz.
15 °
pon.
15 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu