12.7 C
Rzeszów
niedziela, 14 kwietnia, 2024

Nie miał litości. Wyrządził ojcu ogromną krzywdę

REKLAMA

Zamiast być podporą na stare lata dla swojego ojca, omal nie pozbawił go życia. Wyrodny syn zaatakował 79-letniego seniora, kiedy ten leżał jeszcze w łóżku. Wbił mu nóż w brzuch. Ostrze przebiło wątrobę. Emeryt sam ratował swoje życie. Dzwonił po pogotowie i tamował krwawienie.

Do tych dramatycznych scen doszło 6 maja w Nowej Sarzynie w powiecie leżajskim, na spokojnym osiedlu domków jednorodzinnych.

56-letni Dariusz C. niespodziewanie podszedł do ojca, kiedy ten był jeszcze w łóżku. Syn trzymał w ręku nóż kuchenny. Zadał nim mocne uderzenie. Ostrze głęboko wbiło się w ciało 79-latka. Ranny emeryt sam tamował krwawienie, a potem wezwała pogotowie. Mężczyzna doznał poważnych obrażeń wewnętrznych – ma uszkodzoną wątrobę. Pokrzywdzony trafił na oddział intensywnej terapii. Lekarze utrzymywali go w stanie śpiączki farmakologicznej.

Napastnikiem zajęli się policjanci. Zanim odstawili go do komendy zrobili dokładne przeszukanie jego pokoju. Wtedy znaleźli narkotyki. Zabezpieczono 6,5 grama marihuany.

Dariusz C. w prokuraturze usłyszał dwa zarzuty: usiłowania zabójstwa oraz posiadania środków odurzających.

– Podejrzany przyznał się i złożył krótkie wyjaśnienia. Sąd tymczasowo go aresztował – informuje Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Podejrzanemu Dariuszowi C. za zbrodnię grozi nawet dożywotnie więzienie.

Mieszkańcy są wstrząśnięci zdarzeniem. – Poszkodowanego ojca bardzo dobrze znamy. Kiedyś pełnił kierownicze stanowiska w zakładzie. Był bardzo poważany i lubiany. Nie wiemy, co jego synowi przyszło do głowy, że tak nikczemnie postąpił. Może to narkotyki, może jakieś problemy ze stanem psychicznym? Syn mieszkał z rodzicami. Niczego mu nigdy nie brakowało – mówi starsza pani, która mieszka nieopodal.

Zobacz też:

Śmierć przed dyskoteką. Zginął 24-letni Ukrainiec. Aresztowano Ormianina

Tragedia na przejeździe w Tryńczy. Zginął 37-latek

Wyrył nożem znak krzyża na czole ofiary. Sąsiad oskarżony o zabójstwo emerytki

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj