2.1 C
Rzeszów
czwartek, 7 grudnia, 2023

Nowa droga na osiedlu Kotuli. Będzie lepszy dojazd do szkoły

REKLAMA

Osiedle im. Franciszka Kotuli w Rzeszowie stale się rozrasta. Potrzebne są nowe ulice. Właśnie rozpoczęła się budowa drogi, która będzie połączeniem ul. Błogosławionej Karoliny z ul. Dynowską i Czudecką.

Nowa droga będzie liczyła prawie 400 metrów długości. Jezdnia będzie miała dwa pasy ruchu o łącznej szerokości 6 metrów. Do tego: chodnik, ścieżka rowerowa i oczywiście latarnie.

Z budowy ucieszą się przede wszystkim lokatorzy nowych bloków, ale również rodzice dowożący swoje dzieci do Szkoły Podstawowej nr 18. Będzie jeszcze lepszy dojazd.

Każda inwestycja w rozwój infrastruktury osiedla jest bardzo ważna dla mieszkańców i osób, które odwiedzają te okolice. A osiedle Kotuli nadal się rozbudowuje.

– Niebawem powstaną kolejne nowe mieszkania, także w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Ulica powstanie według projektu, który na własny koszt wykonał deweloper budujący obok swoje bloki. Przekazał on miastu także część gruntu potrzebnego do budowy.

Urzędnicy na placu budowy wbili symboliczną pierwszą łopatę. Zgodnie z umową, firma Strabag musi zakończyć inwestycję najpóźniej do 18 listopada przyszłego roku.

– Wykonawcą jest sprawdzona forma, dlatego o jakość i terminowość zleconych robót jestem spokojny – zaznacza prezydent.

Koszt inwestycji to nieco ponad 6 mln zł.

Zobacz też:

Miasto wesprze ekologiczne ogrzewanie mieszkań

Czołgi na ulicach Rzeszowa! Spokojnie, to tylko ćwiczenia

Miasto stawia na słońce!

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj